BLSZ I. osztály 14. forduló: Unione FC - Pénzügyőr SE 0-2 (0-0)

2014.11.15. (szombat) 11:00 óra

Budafoki MTE Sporttelep, műfű

Unione FC - Pénzügyőr SE 0-2 (0-0)

Budafok, műfüves pálya, 100 néző. Vezette: Dancs

Pénzügyőr SE: Hajdu 0 – Szigeti 6, Luczek 6, Bíró 6, Meggyes 5 (74. p. Tóth Zs.) – Hassan 4, Gyürki 4 (55. p. Balázs T. 5), Karvalics 4 (46. p. Kozarek 4), Varga-Sebestyén 5 (74. p. Pápai) – Szakolczai B. 3 (74. p. Sztrunga), Iflinger 6

81. perc: Iflinger beadása után Sztrunga lőtt 12 méterről a kapu jobb oldalába 0-1

87. perc: Sztrunga lövését még hárította a kapus, a kipattanót Iflinger 5 méterről lőtte a léc alá 0-2

Vezetőedzői nyilatkozat: A pályán csak egy dolog fontos, a győzelem. Ezért pedig minden kényelmetlenség elviselhető.

Fotók: Szécsi József és Szécsi Kristóf

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Sztrunga Zsolt hozta a megváltást

Kellemes emlékekkel érkeztünk a Budafok műfüves pályájára, hiszen három hete a Szent Pál Akadémia labdarúgócsapatának egy hatos gurítottunk.

A mérkőzés elejétől fogva támadólag léptünk fel, s már a második percben bravúrral kellett hárítania a hazaiak kapusának Luczek Dávid a kapu jobb oldalába tartó szabadrúgását. Az első félidőben végig nyomás alatt tartottuk az Unione kapuját, de sajnos csak kapufáig, illetve lesgólig jutottunk.

Ellenfelünk nagyon megszervezte a védelmét, játékosai folyamatosan kommunikáltak egymással, s rutinosan tördelték a mérkőzést. Vatai Attila a második félidőben Kozarek András majd Balázs Tibor beállításával próbálta kreatívabbá tenni játékunkat, de a megváltó gól csak nem akart megszületni. Sok volt a pontatlanság a játékunkban, s félő volt, hogy a Budafok elleni mérkőzés után most sem sikerül ellenfelünk hálójába találni. Alig negyedórával a mérkőzés vége előtt vezetőedzőnk Tóth Zsombort, Pápai Ádámot és Sztrunga Zsoltot is bevetette, s utóbbi beállítása nyerő lépésnek bizonyult, mert a 81. percben végre ledőlt az Unione várfala, Sztrunga higgadtan gurított a hálóba. Kisvártatva Iflinger Norbert is betalált, ezzel végleg eldöntve a mérkőzést.

Fontos három pontot szereztünk, egy nagyon egységes csapatot felülmúlva, amely a tavasz folyamán legyőzte a későbbi bajnok III. KER. TVE együttesét. Örömteli, hogy sikerült talpra állnunk a Budafok elleni vereség után.

Jövő héten egy újabb győzelem reményében az RTK-Vasló csapatát fogadjuk Pasaréten.