BLSZ I. osztály 16. forduló: Pénzügyőr SE - Testvériség SE 4-0 (1-0)

BLSZ I. osztály 16. forduló

2015.02.28. (szombat) 13:00 óra, Vasas SC

1026 Pasaréti út 11-13.

Pénzügyőr SE - Testvériség SE 4-0 (1-0)

Pénzügyőr SE: Sándor László 0 – Szigeti Attila 8 (Buzás Viktor a 84. percben), Luczek Dávid 6, Bíró József 7, Varga-Sebestyén Benjámin 7 -  Karvalics Bence  6, Gyürki Gergő 6 (Mohácsi László a 83. percben) – Hassan 4 (Meggyes Balázs az 55. percben 7 ), Sztrunga Zsolt 5 (Tóth Zsombor  64. perc), Iflinger  Norbert 5 (Pápai Ádám a 75. percben) – Szakolczai-Sándor Balázs 5

32. perc: Luczek bedobását Sztrunga megcsúsztatta, majd a védőkről lecsorgó labdát Szigeti 5 méterről vágta a hálóba 1-0

70. perc: Varga-Sebestyén szöglete utáni „lepattanót” Szigeti 4 méterről lőtte a léc alá 2-0

83. perc: Gyürki precíz átadását a csereként beálló Meggyes 16 méterről lőtte a kapu bal oldalába 3-0

89. perc: Szakolczai ugrott ki a baloldalon majd egy csel után kihagyhatatlan helyzetbe hozta Mohácsit, aki 5 méterről lőtt a kapu bal oldalába 4-0

Vezetőedzői nyilatkozat: Idegesebben és görcsösebben játszottunk a vártnál, sokáig nem találtuk a vendégek kemény védekezésének ellenszerét. A második félidőben aztán jól szállt be a játékba Meggyes Balázs és a végén az történt, ami az ősszel, azaz a hajrában lőtt szép gólokkal realizáltuk a két csapat közti különbséget. A „Tesinek” a továbbiakban sok sikert kívánok, csapatomnak pedig gratulálok az eredményhez!

Fotók: Szécsi József. Kattints a képre a további fényképekhez!

A két együttes nagyon hasonló színösszeállításban jelent meg a találkozóra, így az a döntés született, hogy a könnyebb megkülönböztetés végett piros mezre váltsunk, s így a nemzeti színekben futottunk ki a Vasas SC műfüvére.

A párharc kezdetétől fogva a kapujához szögeztük a Testvériség csapatát, akik csak elvétve jutottak el térfelünkre. Gyürki Gergő minden egyes szögletével a frászt hozta a Testvériség játékosaira, de valahogy csak nem tudtunk betalálni a hálóba. A 32. percben Szigeti Attila szemfüles góljával végre előnybe kerültünk. A gól után továbbra is támadásban maradtunk, sorra dolgoztuk ki a helyzeteket. Volt néhány vitás szituáció, a pasaréti publikum két esetben tizenegyest reklamált, de a játékvezető hajthatatlan maradt. Több esetben is előfordult, hogy a labda már ellenfelünk kapusán is túljutott, de a védők a gólvonal környékéről kivágták a játékszert. Bár a Testvériség helyzeteket egyáltalán nem tudott kialakítani, ám egészen a 70. percig nem dőlhettünk hátra, amikor is Szigeti Attila ismét jókor volt jó helyen, s védő létére már második találatát jegyezte ezen a találkozón. Innentől kezdve már a csak a győzelem mértéke volt kétséges. Előbb Meggyes Balázs hajszálpontos lövése rezegtette meg a hálót, majd a csereként beállt Mohácsi László második csapatunk után itt is bizonyította gólerősségét.

A jövő héten a 43. Sz. Építők ellen meccselünk, ismét Vasas-pályán, de ezúttal már a Fáy utca műfüvén.