BLSZ I. osztály 18. forduló: Pénzügyőr SE - Kelen SC 7-0 (3-0)

BLSZ I. osztály 18. forduló

2015.03.14. (szombat) 13:00 óra

Pénzügyőr SE - Kelen SC 7-0 (3-0)

Vasas Pasarét, műfüves pálya 100 néző. Vezette: Dancs

Pénzügyőr SE: Hajdu Gergely 0 – Buzás Viktor 7, Luczek Dávid 6, Bíró József 6, Varga-Sebestyén Benjámin 7 – Szigeti Attila 7, Gyürki Gergő 7, Karvalics Bence 6, Aribi Hassan Khalifa 9 – Sztrunga Zsolt 6, Szakolczai-Sándor Balázs 9

Csere: Szakolczai-Sándor Balázs helyett Tóth Zsombor (6) az 52. percben, Gyürki Gergő helyett Kozarek András, Varga-Sebestyén Benjámin helyett Mohácsi László, Karvalics Bence helyett Meggyes Balázs mindhárom a 67. percben, Sztrunga Zsolt helyett Szabó Balázs a 76. percben.

7. perc:  Varga-Sebestyén remek beadását Szakolczai 8 méterről parádés mozdulattal lőtte a kapu közepébe 1-0

10. perc: Hassan a 16-oson belül a kapus mellett is elvitte a labdát, Szakolczai rácsapott és az üres kapuba lőtt 2-0

21. perc:  Hassan átadását Szakolczai lőtte 10 méterről a hálóba 3-0

50. perc: Hassan lövése még kijött a kapusról, a kipattanót Szakolczai 10 méterről lőtte a kapu bal oldalába 4-0

60. perc: Hassan buktatásáért járt büntető, amit Gyürki lőtt a kapu jobb oldalába 5-0

76. perc: Hassan egyéni akció végén 12 méterről lőtt a kapu bal oldalába 6-0

80. perc: Luczek remek keresztlabdáját két védő között szelídítette meg Hassan, majd 13 méterről biztos lábbal lőtt a kapuba 7-0

Vezetőedzői nyilatkozat: Vágyainkhoz méltó produkcióval jelentkeztünk, nagyon magabiztosak és erősek voltunk végig és ilyen arányban is megérdemelten győztük le a sportszerűen küzdő vendégeket.

Fotó: Szécsi József.  Kattints a fényképre a további képekhez!

Vezetőedzőnk Vatai Attila édesapjának emlékére egyperces gyászszünet előzte meg a mérkőzést.

Buzás Viktor kezdőként a védelemben kapott helyet, s így a kapura is mindig veszélyes Szigeti Attila a középpályára került.

A múlt heti vereség felpaprikázta a csapatot, s ennek a Kelen látta kárát. Kezdettől fogva magunkhoz vettük az irányítást, s beszorítottuk ellenfelünket. Szemre is tetszetős támadásokat vezettünk, s a tízedik percben már 2-0 állt a képzeletbeli eredményjelzőn. Az izgalomtól nem kellett lerágni a körmünket, mégis remekül szórakoztunk, hiszen futószalagon jöttek a Pénzügyőr-támadások. Szakolczai-Sándor Balázs klasszikus mesternégyest ért el a találkozón, s ki tudja, hogy hol áll meg, ha a betegség utáni lábadozása miatt nem csak 52 percet tölt el a pályán. Aribi Hassan Khalifa is csúcsformában játszott, szinte minden gólunkban főszerepet vállalt.

Legnagyobb vetélytársaink közül a Budafok és a THSE-Sashalom vereséget szenvedett ebben a fordulóban, de az Ikarus továbbra is a nyomunkban van.

A jövő héten kétszer is meccselünk a RAFC csapatával, a Budapest Kupa keretében szerdán este félnyolckor a Vasas SC Pasaréti úti pályáján, szombaton pedig bajnoki mérkőzésen a Pirosrózsa utcában.