BLSZ I. osztály 19. forduló: RAFC - Pénzügyőr SE

BLSZ I. osztály 19. forduló

2015.03.21. (szombat) 15:00 óra,

RAFC - Pénzügyőr SE 2-3 (0-2)

XVI. ker. Pirosrózsa utca, 100 néző. Vezette: Szanyi

Pénzügyőr SE: Hajdu Gergely 6 – Szigeti Attila 6, Luczek Dávid 5, Bíró József 6, Varga-Sebestyén Benjámin 6 – Aribi Hassan Khalifa 6, Szabó Balázs 7, Meggyes Balázs 6, Gyürki Gergő 7 – Szakolczai-Sándor Balázs 5, Sztrunga Zsolt 7

Csere: Szigeti Attila helyett Buzás Viktor (6) a 66. percben, Aribi Hassan Khalifa helyett Tóth Zsombor a 73. percben, Szakolczai-Sándor Balázs helyett Kozarek András és Gyürki Gergő helyett dr. Sokolowski András a 73. percben, Szabó Balázs helyett Mohácsi László a 90. percben

16. perc: Pompás támadás során Luczek – Szigeti – Szakolczai – Gyürki volt a labda útja, Gergő pedig 13 méterről a jobb sarokba lőtt 0-1

23. perc: Gyürki remek szabadrúgását Hassan 8 méterről csúsztatta a hálóba 0-2

66. perc: Sztrunga váltotta Szakolczai átadását gólra, 8 méterről lőtt a kapu jobb oldalába 0-3

76. perc: Jobb oldali szabadrúgás után a lepattanó labdát Tóth lőtte a bal sarokba 1-3

84. perc: Luczek rántotta le a 16-oson belül Gálosit, a büntetőt Vörös lőtte a bal sarokba 2-3

Vezetőedzői nyilatkozat: Elismerésem a hazaiaknak, mert nagyszerűen helytálltak, de játékosaimnak sem tehetek szemrehányást, mert hozták a kötelező győzelmet.

Fotó: Szécsi József. Kattints a fényképre a további képekért!

A két csapat négy napon belül másodszor is megmérkőzött egymással. Azok, akik a szombat délutáni verőfényes napsütésben ellátogattak a Pirosrózsa utcai Sporttelepre, egy jó iramú, helyenként igazán remek jelenetekkel tarkított összecsapást láthattak. A RAFC ezúttal sem állt be védekezni, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek.

Az első tíz perc után egyre nagyobb fölénybe kerültünk, s érezhető volt, hogy nem kell sokat várni a gólra. A 16. percben egy mintaszerű támadást követően, Gyürki Gergő mattolta a rákosszentmihályiak védelmét, majd Hassan fejese tovább növelte előnyünket. Támadásban maradtunk, s szépségdíjas kivitelezéseket láthattunk. Nem sokkal az első félidő vége előtt Gyürki átadása után Sztrunga Zsolt finom mozdulattal, sarokkal indította Szigeti Attilát, akinek beadásáról sajnos lemaradtak támadóink, pedig az év gólja lehetett volna. Kisvártatva Varga-Sebestyén Benjámin szöglete után Szigeti Attila ollózott nem is olyan sokkal a kapu fölé, majd a második félidő elején kb. 20-22 méterről Gyürki vállalkozott lövésre, s a lécek találkozásánál találta el a kapufát. A 66. percben Sztrunga közelről lőtte harmadik gólunkat. Sorra vezettük a támadásokat, s számomra úgy tűnt, hogy már csak a győzelmünk nagysága a kérdéses, de ellenfelünk nem így vélekedett. Negyedórával a játékidő vége előtt kétgólosra csökkentette a különbséget, amitől érthetetlen módon megzavarodtunk. Még hat perc volt hátra, amikor egy tizenegyest követően már 2-3-at mutatott az eredményjelző tábla, s bizony nem sok hiányzott az egyenlítéshez, de szerencsére nem változott az eredmény, így másodszor is felülmúltuk a kék-sárgákat.

A jövő héten is komoly feladatok várnak ránk. Szerdán Budafokon, a Budapest Kupában a négy közé jutásért (18:00 óra, műfüves pálya) lépünk pályára, majd szombaton a KISE otthonába látogatunk, s ugye nem kell mondanom, hogy mindkettejükkel szemben van törleszteni valónk.