BLSZ I. osztály 20. forduló: KISE - Pénzügyőr SE 0-2 (0-0)

BLSZ I. osztály 20. forduló

2015.03.28. (szombat) 14:00 óra,

KISE - Pénzügyőr SE 0-2 (0-0)

X. Maglódi út, 100 néző. Vezette: Kovács

Pénzügyőr SE: Sándor László 0 – Szigeti Attila 0, Buzás Viktor 7, Bíró József 7, Varga-Sebestyén Benjámin 9 – Gyürki Gergő 8, Szabó Balázs 0, Karvalics Bence 6, Aribi Hassan Khalifa 6 – Szakolczai-Sándor Balázs 6, Sztrunga Zsolt 7

Csere: Szigeti Attila helyett Meggyes Balázs (7) és Szabó Balázs helyett Iflinger Norbert (6) a 23. percben, Aribi Hassan Khalifa helyett Mohácsi László a 85. percben, Szakolczai-Sándor Balázs helyett Kozarek András és Gyürki Gergő helyett Tóth Zsombor a 86. percben

52. perc: Varga-Sebestyén lépett be a 16-oson belülre, ott a védőket a világ négy tája felé küldte, majd éles szögből 8 méterről ballal a bal alsó sarokba bombázott 0-1

65. perc: Meggyest rántották le a 16-oson belül, a büntetőt Gyürki Gergő a jobb sarokba lőtte 0-2

Vezetőedzői nyilatkozat: Embert próbára tévő körülmények, kavargó szél, rossz talajú pálya, 10 emberrel a saját térfelén védekező ellenfél, és ha mindez még nem elég, két sérülés miatt cserék a 23. percben…

Szerencsére azonban volt erő és akarat, felülemelkedtünk a nehézségeken és kiemelkedő egyéni teljesítmények mellett, példás csapatszellemet sugározva, megérdemelten győztünk.

Gratulálok a  CSAPATNAK!

Fotó: Szécsi József. Kattints a fényképre a további képekért!

Erős szembeszélben kezdtük a mérkőzést. A játéktér annyira göröngyös volt, hogy rövid lapos átadásokkal ezúttal nem nagyon volt érdemes kísérletezni. Folyamatos nyomás alá helyeztük a kőbányaiak kapuját, de támadásaink rendszeresen elakadtak betömörülő védelmükön. Ha túljutottunk ellenfelünk hátsó alakzatán, akkor szabálytalankodtak, így helyzeteket elsősorban szabadrúgások és szögletek révén tudtunk kialakítani.

Már több mint ötven perc telt el a mérkőzésből, amikor Varga-Sebestyén Benjámin ringlispílbe ültetve a KISE védelmét, tanítani való gólt szerzett. Innentől kezdve ellenfelünknek fel kellett adnia eddigi játékmódját, s így több lehetőségünk nyílt a gólszerzésre. Az egyik ilyen esetnél Meggyes Balázst buktatták a tizenhatoson belül. A megítélt tizenegyest Gyürki Gergő magabiztosan értékesítette.

Játéktudásban osztálykülönbség volt a két csapat között, ennek ellenére a szélsőséges körülmények miatt nagyon oda kellett tenni magunkat, hogy miénk legyen a három pont. A csapat remekül küzdött, így a Budafok után a KISE együttesének is sikerült visszavágnunk.

A jövő héten a Ferencvárosi FC ellen lépünk pályára. A mérkőzés új helyszíne: Varga Zoltán Sportpálya, XIV. ker. Kövér Lajos utca 5. Az időpont is változott: 2015.04.04. (szombat) 15:00 órára.