BLSZ I. osztály 21. forduló: Ferencvárosi FC - Pénzügyőr SE 0-8 (0-4)

BLSZ I. osztály 21. forduló

2015.04.04. (szombat) 15:00 óra

Ferencvárosi FC - Pénzügyőr SE 0-8 (0-4)

XIV., Kövér L. u. műfű. Vezette: Horváth

Pénzügyőr SE: Hajdu Gergely 0 – Szabó Balázs 7, Buzás Viktor 6, Bíró József 6, Mohácsi László 6 – Aribi Hassan Khalifa 6, Karvalics Bence 7, Tóth Zsombor 6, Gyürki Gergő 6 – Szakolczai-Sándor Balázs 7, Iflinger Norbert 7

Csere: Gyürki Gergő helyett Praczkó Iván (6) és Aribi Hassan Khalifa helyett Meggyes Balázs (6) a 60. percben, Iflinger Norbert helyett Sokolowski András (6), Karvalics Bence helyett Pápai Ádám (6), Szakolczai-Sándor Balázs helyett Kozarek András (7) a 65. percben

8. perc: Szakolczai beadását Iflinger helyezte a kapu bal oldalába 0-1

21. perc: Szakolczai egyéni akció végén 10 méterről lőtt jobbal a jobb sarokba 0-2

33. perc: Szakolczai verekedte át magát két védőn az ötösön belül, majd az üres kapuba gurított 0-3

39. perc: Iflinger csapott le egy labdára a 16-os előterében, kapura vezette majd 14 méterről a bal sarokba gurított 0-4

64. perc: Pompás összjáték végén Karvalics 16 méterről elemi erővel bombázott a kapu bal oldalába 0-5

79. perc: Pápai beadása után Kozareket buktatták a 16-oson belül, a sértett a büntetőt a kapu jobb oldalába lőtte 0-6

87. perc: Szabó Balázs 16 méterről lőtt a kapu jobb sarkába 0-7

89. perc: Pápai átadását Kozarek 7 méterről lőtte a kapu bal oldalába 0-8

Vezetőedzői nyilatkozat: Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok a „Pénzügyőr Családnak” !

Fotó: Szécsi József. Kattints a fényképre a további képekért!

Nem tudom, hogy fogunk-e még valaha a Varga Zoltánról elnevezett Kövér Lajos utcai létesítményben játszani, de az eddigiek alapján kellemes emlékeink lehetnek erről a helyről. Február végén a Budapest Kupában itt győztük le 14-0-ra az Issimo SE együttesét, s ma sem panaszkodhattunk.

Úgy értesültem a bennfentesektől, hogy hajdan egy iskolaudvar terült el itt, ahová annakidején valamiképpen beszuszakoltak egy éppen még megfelelő méretű műfüves pályát. Nem lehet azt mondani, hogy zavaróak lettek volna e szűk keretek, hiszen remekül fickándoztunk. Az egyik Pénzügyőr-drukker viccesen jegyezte meg, hogy talán a tanintézmény közelsége is az oka, hogy csapatunk iskolajátékot nyújt. Volt itt minden, nagyszerű cselek, tizenegyes, kiállítások, s persze nyolc remekbeszabott találat. Emellett a szurkolótáboroknak köszönhetően a hangulat is pompás volt. A három pont sorsa ugyan bő fél óra elteltével gyakorlatilag eldőlt, de ez a legkevésbé sem rontotta el a szórakozásunkat, hátradőlve élveztük csapatunk játékát. A találkozó utolsó harmadára fordulva pihentetni tudtuk néhány meghatározó játékosunkat, gondolva a jövő heti Budapest Kupa fordulóra (2015.04.08. 19:30 óra, Vasas Pasaréti úti Sporttelep), s még ez is belefért. Szerencsére ezúttal a csereként pályára lépők is hozzá tudtak tenni a mérkőzéshez, így a találkozó vége előtt nagyjából negyedórával kilenc főre olvadó ferencvárosiak hiába küzdöttek megalkuvás nélkül, nem kerülhették el a kiadós vereséget.

A szerdai kupameccs után a hétvégén már Pasaréti úti otthonunkban lépünk pályára. A Vízművek csapatát látjuk vendégül.