BLSZ I. osztály 24. forduló: Voyage SE - Pénzügyőr SE 0-1 (0-1)

BLSZ I. osztály 24. forduló

2015.04.25. (szombat) 19:00 óra,

Voyage SE - Pénzügyőr SE 0-1 (0-1)

Fáy utca, 100 néző. Vezette: Király

Pénzügyőr SE: Sándor László 0 – Szigeti Attila 8, Luczek Dávid 7, Bíró József 7, Varga-Sebestyén Benjámin 7 – Szabó Balázs 6, Karvalics Bence 7 – Gyürki Gergő 5, Tóth Zsombor 4, Aribi Hassan Khalifa 4 – Szakolczai-Sándor Balázs 6

Csere: Aribi Hassan Khalifa helyett Iflinger Norbert, Tóth Zsombor helyett Meggyes Balázs a 63. percben, Gyürki Gergő helyett Sztrunga Zsolt a 70. percben, Szakolczai-Sándor Balázs helyett Pápai Ádám a 89. percben

30. perc: Gyürki remek bal oldali szabadrúgását Szigeti pazar mozdulattal 13 méterről csúsztatta a bal alsó sarokba 0:1

Vezetőedzői nyilatkozat: A jó napot kifogó hazaiak ellen nagyot harcoltunk és végül fontos pontokat szereztünk, gratulálok a csapatnak!

Fotó: Szécsi József.  Kattints a fényképre a további képekért!

Félhomály és sötét labdák

A Voyage elleni mérkőzés helyszíne (Vasas Fáy utcai műfüves pályája) a 43. sz. Építők elleni mérkőzés okán, az este hét órai időpont pedig a finoman fogalmazva is gyér villanyvilágítás miatt nem ígérkezett jó ómennek a Pénzügyőr számára. A „jeleket” még tetézte, hogy a „hazaiak” szürke mérkőzés labda garnitúrával készültek, így csak reménykedni lehetett abban, hogy a vendég öltözőben legalább a meleg víz biztosítva lesz zuhanyozáskor. A vendégek kezdtek jobban és az első húsz percben pörgős játékot produkálva akár két gólt is szerezhettek volna, de vagy túl lett kombinálva az akció vagy a befejezés sikerült pontatlanul. Az ezt követő további tíz perc kiegyenlítettségét Gyürki Gergő szabadrúgása után Szigeti Attila pompás csúsztatott fejesgólja törte meg, megnyugtatva ezzel a pasarétieket. A szünetig inkább a játékvezetőé volt a főszerep, aki kicsit átgondolatlanul osztogatta a sárga kártyákat.
Fordulás után a Voyage kijött saját térfeléről, aminek köszönhetően a Pénzügyőr játszhatta volna erősségét a kontra játékot, viszont a Szakolczai-Sándor Balázst kereső indítások rendre pontatlanok voltak. A félidő derekán a friss erők, Meggyes Balázs, Sztrunga Zsolt és Iflinger Norbert személyében fokozták ugyan az iramot és a vendégek sorra dolgozták ki helyzeteiket, de a három-négy gólos előny helyett az utolsó tíz percre inkább beszorultak saját tizenhatosuk előterébe. A Voyage nyomott, erőlködött ugyan, de Sándor László kapust az egész mérkőzés alatt izzadság cseppekre nem kárhoztatta.
A szombat-szerda-szombat ritmust száz százalékosan vészelte át a Pénzügyőr, a csepeli kupagyőzelem után megőrizve az öt pontos távolságot az Ikarus előtt. A Voyage elleni mérkőzés fontos tanulsága talán az lehetne, hogy következő bajnokikat – ideértve a szombati pasaréti Szent Pál Akadémia elleni mérkőzést – vétek lenne egy vállrándítással elintézni.