BLSZ I. osztály 27. forduló: Pénzügyőr SE - Hegyvidék SE 5-1 (2-1)

BLSZ I. osztály 27. forduló

2015.05.16. (szombat) 17:00 óra

Pénzügyőr SE - Hegyvidék SE 5-1 (2-1)

Pasaréti út, 150 néző. Vezette: Zám László

Pénzügyőr SE: Sándor László 0 – Szigeti Attila 0 (Meggyes Balázs a 25. percben,  7 ), Luczek Dávid 7, Bíró József 6, Varga-Sebestyén Benjámin 6 – Gyürki Gergő 7, Karvalics Bence 5, Szabó Balázs 6, (Dr. Sokolowski András a 83. p. ), Hassan Khalifa Aribi 6 (Tóth Zsombor 80. perc) – Sztrunga Zsolt 6 (Jáky-Szabó Gergő a 88. p.), Iflinger Norbert 5 (Kozarek András a 80. percben)

14. perc: Szigeti jobb oldali beadását Hassan 5 méterről lőtte a bal alsó sarokba 1:0

26. perc: Orbán lőtt 16 méterről a hálónkba 1:1

45. perc: Luczek bedobása szállt át a védőkön, Gyürki remek mozdulattal a jobb felső sarokba fejelt  2:1

79. perc: Szabó beadását Gyürki fejelte a kapufára, a kipattanót Sztrunga az ötösről lőtte a kapu közepébe 3:1

85. perc: Varga-Sebestyént buktatták, a szabadrúgást Luczek Dávid 18 méterről pazar mozdulattal csavarta a jobb felső sarokba 4:1

90. perc: A csereként beállt Dr. Sokolowski András kissé kipirultan is képes volt azonnal „belehelyezni” magát a mérkőzésbe! Az utolsó percben előretört, pompás beadása kihagyhatatlan helyzetbe hozta Meggyes Balázst, aki megszelídítette a pettyest, majd 10 méterről a helyére, a jobb alsó sarokba terelte azt. 5:1

Vezetőedzői nyilatkozat: Nyomasztó fölényünk ellenére csak a harmadik találat hozott teljes nyugalmat, a hajrában lőtt szép gólok pedig feledtették nehézségeinket.

Fotók: Szécsi József és Szécsi Kristóf. Kattints a fényképre a további képekért!

Szépszámú nézősereg előtt, a kezdeti tapogatózások után, sorra alakítottuk ki a helyzeteket, s az első negyedóra végén Hassan közelről megszerezte a vezetést. Folyamatosan foglalkoztattuk ellenfelünk kapusát, Nándori Mártont, de egy ellentámadás végén felborult a máskor megszokott forgatókönyv. A hegyvidékiek első lehetőségükből egyből gólt értek el. Ez annyira váratlanul ért bennünket, hogy jó pár percig tartott, amíg ismét átvettük a játék irányítását. A félidő a rendkívül nagy kedvvel játszó Gyürki Gergő góljával zárult. A második negyvenöt percben is óriási fölényben játszottunk, de a harmadik, némileg megnyugtató gól csak nem akart megszületni. A találkozó utolsó húsz percére a mindössze két cserével érkezett tizenkettedik kerületi csapat nagyon elfáradt, s védői már nem tudták tartani a lépést támadóinkkal. Percenként záporoztak a lövések a Hegyvidék kapujára, melyekből a hátralévő időben három is utat talált a hálóba. Bár a mi mérkőzésünkkel egyszerre zajló Ikarus – Sashalom összecsapás számunkra kedvezőtlen végeredménye miatt a bajnoki cím megünneplése  ezúttal elmaradt, de így is elégedetten távoztunk. Csapatunk március nyolcadika óta, beleértve a Budapest Kupát is, minden mérkőzését megnyerte, s ha úgy hozza a sors, akkor jövő héten Budafokon a remek pezsgő és bor vidékén is módot tudunk találni a vigalomra.