BLSZ I. osztály 28. forduló: Budafoki LC - Pénzügyőr SE 0-5. Ezzel megvan a bajnoki cím

2015.05.24

BAJNOK LETT A PÉNZÜGYŐR!!!

BLSZ I. osztály 28. forduló

2015.05.23. (szombat) 17:00 óra,

Budafoki LC - Pénzügyőr SE 0-5 (0-4)

Budafok, Promontor utca műfű, 100 néző. Vezette: Szanyi

Pénzügyőr SE: Sándor László 7 – Buzás Viktor 8, Luczek Dávid 8, Bíró József 7, Varga-Sebestyén Benjámin 7 – Gyürki Gergő 7, Karvalics Bence 7, Szabó Balázs 7, Aribi Hassan Khalifa 6 – Sztrunga Zsolt 8, Szakolczai-Sándor Balázs 6

Csere: Szakolczai-Sándor Balázs helyett Iflinger Norbert, Aribi Hassan Khalifa helyett Meggyes Balázs a 68. percben, Gyürki Gergő helyett Tóth Zsombor a 73. percben, Sztrunga Zsolt helyett Kozarek András a 80. percben és Karvalics Bence helyett Dr. Sokolowski a 83. percben

21. perc: Buzás V. precíz beadását Sztrunga 6 méterről szép mozdulattal lőtte a kapu közepébe 0:1

31. perc: Varga-Sebestyént buktatták a kaputól 19 méterre, a szabadrúgást Luczek Dávid pazar mozdulattal lőtte a jobb felső sarokba 0:2

34. perc: Varga-Sebestyén beadását Szakolczai váltotta gólra 0:3

43. perc: Kreatív szöglet variációból, Gyürki mesteri beadását Sztrunga 6 méterről fejelte a kapu bal oldalába 0:4

65. perc: Luczek a jobb oldalon „levett” két embert, pompás beadását Gyürki 8 méterről fejelte a kapu bal oldalába 0:5

Vezetőedzői nyilatkozat: A mai napon csak egy ember volt feszült a Pénzügyőr „delegációból”, az én voltam, de a látottak alapján teljesen feleslegesen, mert a CSAPAT tökéletes koncentráció mellett igényes játékkal tette fel a koronát eddigi teljesítményére! A bajnoki címhez gratulálok játékosaimnak, köszönet mindenkinek aki segített bennünket, szurkolóinkat pedig szeretettel várjuk jövő vasárnap 17.30 órakor Pasaréten egy közös ünneplésre!

Fotó: Szécsi József. Kattints a fényképre a továbbiak megtekintéséhez!

Az elmúlt napokban leesett óriási csapadék miatt a Budafok illetékesei úgy döntöttek, hogy a műfüves pályán kerül megrendezésre a találkozó.

Szerencsére kora délután elállt az eső, s ettől kezdve napsütéses, kellemes időben volt részünk.

A Tintahalak délelőtti meglepő vereségével a budafokiak számára felcsillant az esély a bronzérem megszerzésére, míg mi a bajnoki címhez szükséges utolsó siker reményében futottunk ki a pályára. Ellenfelünk az első percekben néhány veszélyes szögletével jelezte, hogy nem kívánnak asszisztálni az aranyéremhez. A harmadik hely eléréséhez kockáztatniuk kellett, de ez most nem jött be. A megszokottnál nyíltabban védekeztek, s így az első tíz perc után menetrendszerűen jöttek a Pénzügyőr-helyzetek. Amikor Sztrunga Zsolt után gyönyörű szabadrúgásával Luczek Dávid is betalált, már tudni lehetett, hogy ma ünnepelni fogunk. Nyomatékosítottuk a Budafok számára, hogy pasaréti győzelmük dacára egyértelműen mi vagyunk a jobbak.  Szakolczai és Sztrunga második találata után már az első félidőben kifüggesztésre került egy molinó a „BLSZ I. osztály bajnoka és a Budapest Kupa győztese 2014/15. Pénzügyőr SE” felirattal. Ugyan volt még egy félidő, de lélekben mi már ünnepeltünk.

A második negyvenöt percben már csak egy találatot szereztünk, de az a gól magában foglalta azt, amit a mai Pénzügyőr képvisel, a lendületet, a kreativitást és a hallatlan harci szellemet.

Eddig is tudtuk, de most már leírhatjuk: BAJNOK A PÉNZÜGYŐR!!!

Az aranyéremmel sajnos még nem kerültünk vissza automatikusan a harmadosztályba, ehhez a szabályzat szerint osztályozót kell vívnunk valamelyik megye bajnokával, de ez még koránt sem biztos. Az viszont igen, hogy jövő héten vasárnap 17:30 órakor Pasaréten kerül sor az éremátadásra, s a bajnoki cím igazi megünneplésére, melyre mindenkit nagy szeretettel várunk!