BLSZ I. osztály 29. forduló: Pénzügyőr SE - Unione FC 2-0 (2-0)

2015.05.31. (vasárnap) 17:30 óra, Pénzügyőr SE

Sporttelep, 1026 Budapest, Pasaréti út 124-126.

Pénzügyőr SE - Unione FC 2-0 (2-0)

Pasarét, 300 néző. Vezette: Káprály

Pénzügyőr SE: Hajdu Gergely 7 – Buzás Viktor 8, Luczek Dávid 7, Bíró József 7, Varga-Sebestyén Benjámin 7 – Gyürki Gergely 6, Szabó Balázs 7, Karvalcs Bence 8, Aribi Hassan Khalifa 6 – Szakolczai-Sándor Balázs 5, Sztrunga Zsolt 5

Csere: Sztrunga Zsolt helyett Tóth Zsombor (4), Gyürki Gergely helyett Meggyes Balázs, Szakolczai-Sándor Balázs helyett Kozarek András és Varga-Sebestyén Benjámin helyett Szigeti Attila mindhárom a 75. percben, Karvalics Bence helyett Dr. Sokolowski András a 80. percben

1. perc: Remekül kezdtünk, Szabó Balázs precíz labdáját Karvalics 6 méterről vágta a hálóba 1-0

8. perc: Buzás labdaszerzés után azonnal indította Szakolczait, aki először lerázta a védőjét majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Hassant, ő pedig 12 méterről lőtt a jobb alsó sarokba 2-0

Vezetőedzői nyilatkozat: Szurkolóinkkal és vezetőinkkel együtt ünnepeltük a bajnoki címet és a futballt Pasaréten, szép este volt!

Fotók: Szécsi József. Kattints a fényképre a további képekért!

Videó: Szécsi József

Ünnepelt a Pénzügyőr-család

Az utolsó hazai mérkőzés a már bajnok Pénzügyőr számára egy kivételes úri gesztussal kezdődött: a csapatok bevonulásakor az Unione FC sok NB-s harcban edzett játékosai pezsgővel köszöntötték az aranyérmeseket. A képzeletbeli pukkanásokra alig kellett egy percet várni, egy formás támadás végén az egész idényben remek formában játszó Karvalics Bence a kapu torkában nem kegyelmezett. Nem telt el további nyolc perc, amikor Buzás Viktor, Szakolczai-Sándor Balázs, majd Aribi Hassan Khalifa volt a labda tervezett útja és Hassan gondoskodott arról, hogy a szépszámú  nézősereg tűzbe jöjjön. A sok gólos győzelem ezen a valóban unikális vasárnap estén elmaradt ugyan, de a csapat könnyed játékkal feltette az i-re a pontot. A bajnoki gála már a mérkőzés szünetében elkezdődött a szintén bajnokságot nyert női, öregfiúk és old boys csapatok köszöntésével, érmek és serlegek átadásával. A Budapest bajnokság I. osztályának győztesei a mérkőzés után vehették át ugyanezt és hogy kerek legyen a vasárnap este: az egyesület vezetősége a szurkolókat is vendégül látta gasztronómiai élvezetekre.
A folytatást és az NB III-ba történő indulás idejét és módját egyelőre magyaros balladai homály fedi, lévén nincs érdemi információ arról, hogy osztályozós akadályát kell-e, hogy megugorjon a Pénzügyőr. Egy biztos csupán: a pasaréti közösség domináns csapattá érett.