BLSZ I. osztály 30. forduló: RTK-VASLÓ - Pénzügyőr SE 0-9 (0-4)

Gólparádéval zárta a Pénzügyőr a bajnokságot

BLSZ I. osztály 30. forduló

2015.06.06. (szombat) 18:00 óra

RTK-VASLÓ - Pénzügyőr SE 0-9 (0-4)

XVII. ker. Péceli út, 100 néző. V: Zimonyi

Pénzügyőr SE: Hajdu Gergely 0 – Buzás Viktor 7, Luczek Dávid 7, Bíró József 7, Varga-Sebestyén Benjámin 8 – Szigeti Attila 8, Gyürki Gergely 8, Szabó Balázs 6, Aribi Hassan Khalifa 7 – Szakolczai-Sándor  Balázs 6, Sztrunga Zsolt 7

Csere: Hajdu Gergely helyett Sándor László (0) és Buzás Viktor helyett Meggyes Balázs (6), a szünetben, Szakolczai-Sándor Balázs helyett Kozarek András (7), Szigeti Attila helyett Tóth Zsombor (6) az 57. percben és Aribi Hassan Khalifa helyett Dr. Sokolowski András a 66. percben

2. perc: Varga-Sebestyén szögletét Szigeti A. 6 méterről fejelte a kapuba 0:1

5. perc: Szakolczai átadása után Hassan lőtt 10 méterről a jobb sarokba 0:2

33. perc: Sztrunga átadása után Hassan lépett ki a védők közül és a bal sarokba gurított 0:3

45. perc: Szöglet után Varga-Sebestyén beadását Szigeti 4 méterről fejelte a jobb sarokba 0:4

47. perc: Gyürki G. 16 méterről elemi erővel lőtt a kapu jobb oldalába 0:5

65. perc: Gyürki szöglete után Sztrunga fejesét Kozarek segítette a hálóba 0:6

70. perc: Gyürki álompassza után Varga–Sebestyén 10 méterről lőtt a jobb sarokba 0:7

83. perc: Kozareket buktatták a 16-oson belül, a büntetőt a sértett lőtte biztos lábbal a jobb sarokba 0:8

87. perc: Varga –Sebestyén remek labdájával Gyürki lépett ki a védők közül és finom mozdulattal lőtt a kapu jobb sarkába 0:9

Vezetőedzői nyilatkozat: Ahogyan ősszel úgy most sem volt egy súlycsoportban a két csapat, úgy lőttünk kilenc gólt, hogy vigyáztunk magunkra és még a „sorfal” legfontosabb szereplője is gólokat szerzett…

Fotó: Szécsi József. Kattints a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Csak a rákosmentiek számára bírt téttel az összecsapás, mindenképpen győzniük kellett ahhoz, hogy elkerüljék a kiesést.

Akik esetleg elméleteket gyártottak, azok nem tehették ezt sokáig, hiszen villámrajtot vettünk, s Szigeti Attila fejesével már az első percben megszereztük a vezetést. Az ötödik percben egy gyönyörű kiugrást követően Hassan talált a hálóba, majd az első félórát követően már a második gólját is megszerezte. Érezni lehetett, hogy az őszi tizenkét gólos különbség most is megvan a két együttes között, s ennek csak a nagy meleg szabhat gátat. A félidő utolsó percében Szigeti Attila másodszor is jól bólintott, ezzel végképp reménytelenné téve a hazaiak helyzetét.

A szünetben is volt okunk a jókedvre, hiszen érkezett a hír, hogy győzelmet aratott második csapatunk, s megszerezte a Labdarúgó Szakosztály idei ötödik bajnoki címét.

A második negyvenöt percben továbbfolytatódott az örömjáték, Varga–Sebestyén gólja mellett Gyürki Gergő és Kozarek András is duplázott, csaknem kétszámjegyűvé téve a végeredményt.

Újabb győzelmünkkel sikerült felülmúlnunk az őszi teljesítményt, hiszen a tavasszal húsz tétmérkőzésből tizenkilencet megnyertünk, s így végül meggyőző fölénnyel, tizennégy pont előnnyel nyertük a bajnokságot, s mellette megszereztük a Budapest Kupát is. Köszönet mindenkinek, aki részt vett benne!

Egyelőre még nincs vége az izgalmaknak, hiszen a legfrissebb fejlemények szerint szerdán délelőtt kerül majd sor az osztályozók sorsolására. Bízzunk benne, hogy egy ilyen sorozat után Fortuna istenasszony is úgy gondolja, hogy a harmadosztályban van a helyünk!