BLSZ I. osztály 4. forduló: Pénzügyőr SE – RAFC 5-0 (3-0)

2014.09.06. (szombat) 16:30 óra, Pénzügyőr SE

Pasaréti úti Sporttelep

Pénzügyőr SE – RAFC 5-0 (3-0)

Pasaréti út, 200 néző V: Szanyi

Pénzügyőr SE: Sándor 6 – Szigeti 8 (Sokolowski), Luczek 7, Bíró 7, Praczkó 6 – Karvalics 7(Gyürki 5), Meggyes 6, - Hassan 8 (Balázs T.), Tóth Zs. 6, Iflinger 5 (Lesti) – Kozarek 5 (Pápai 7)

2. perc: Szigeti remekül ment el a jobb oldalon, beadását Hassan 13 méterről a bal felső sarokba vágta 1-0
23. perc: Karvalics 16 méterről okos gólt lőtt a bal felső sarokba 2-0
26. perc: Szigeti 18 méterről bombázott a bal alsó sarokba 3-0
59. perc: Iflinger pompás labdával ugratta ki Hassant aki 14 méterről biztos lábbal lőtt a jobb alsó sarokba 4-0
75. perc: Hassan beadását Pápai először a kapusba lőtte, a kipattanót azonban már nem hibázta el, 8 méterről a kapu közepébe lőtt 5-0

Vezetőedzői nyilatkozat: Mezőnyben ügyesen adogató vendégekkel szemben mi hatékonyabban futballoztunk és ilyen arányban is megérdemelten nyertünk, gratulálok a fiúknak!

A mérkőzés adatlapja

Fotók: Szécsi József

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Videó: Szabó Topi István

A Pesti Foci weboldal beszámolója

Súly- és csoportkülönbség

A melegnek ígérkező szombat délutáni RAFC elleni mérkőzésbe Hassan Aribi Khalifa már a második percben - egy pompás bal felsőbe vágott találattal - jégkockát dobott. A mérkőzés további majdnem félórája pedig elegendő volt ahhoz, hogy a Pénzügyőr végképp lehűtse a rákosszentmihályi reményeket és a gólkoktél további kettő találattal - Karvalics Bence és Szigeti Attila bombáival - gazdagodhatott. A vendég RAFC részéről vélhetően nem látták a múltheti Kelen elleni mérkőzést, mivel egy sem nem támadó, sem nem védekező típusú, kissé tanácstalan játékot produkáltak. Igaz a pasarétiek elmúlt fordulóban bemutatott apátiája is a régmúlt ködébe veszett, hiszen a zöld-fehérek az első pillanattól az utolsóig uralták a mezőnyt, ciklikusan dinamikus és pörgő játékot játszottak, ami pedig a legfontosabb: gólszürettel kényeztették a hazai nézőket. A második félidőben Aribi Hassan Khalifa egy kiugratását követően higgadtan értékesítette a ziccert, a csereként beálló Pápai Ádám pedig a már kétgólos Hassannal összejátszva értékesítette a lehetőséget. A játékrészben a RAFC próbálkozott ugyan egy szépítő gól erejéig, de a Pénzügyőr-védelem valamint Sándor László kapus megingathatatlannak bizonyult. A folytatásban az újonc Kőbányai Ifjúsági Sportegyesület vendégeként a volt Sörgyár-pályára látogat a Pénzügyőr. Mindig lesz maláta!