BLSZ I. osztály 5. forduló: Pénzügyőr SE - KISE 2-2 (0-1)

2014.09.13. (szombat) 15:00 óra

Pénzügyőr SE - KISE 2-2 (0-1)

Pasaréti út műfüves pálya, 100 néző

Vezette: Döme

Pénzügyőr SE: Sándor L. 5 – Szigeti 5, Buzás 5, Bíró 6, Varga-Sebestyén 4 – Meggyes 5 (Mohácsi), Karvalics 5 – Gyürki 4 (Lesti 4), Tóth Zs. 3 (Szakolczai B. 8), Iflinger 3 – Pápai 5 (Balázs T. 4)

22. perc: Buzás elfejelt egy előreívelt labdát, a játékvezető érthetetlenül szabadrúgást ítélt a vendégeknek, ők köszönték szépen és Nagy 19 méterről jobbal a jobb felső sarokba emelt 0-1
47. perc: Szöglet után a csereként beállt Szakolczai Balázs 5 méterről fejelt a kapu közepébe 1-1
72. perc: Meggyes ellen ítélt egy furcsát a játékvezető, a gyorsan elvégzett szabadrúgás után Faragó 15 méterről gurított a bal alsó sarokba 1-2
77. perc: Szakolczait gólhelyzetben ütötte el a vendégek kapusa a 16-oson belül, a 11-est a sértett lőtte a kapu jobb oldalába 2-2

Vezetőedzői nyilatkozat: Először is gratulálok az ellenfélnek, ebből a meccsből kihozták a maximumot. A játékvezetőnek ellenben nem tudok gratulálni, mert súlyos, az eredményt befolyásoló tévedései voltak, persze gyorsan hozzáteszem, ez nem ment fel sem engem sem csapatomat a felelősség alól, hiszen a tévedés mindig benne van a futballban, bár annyit hibáztunk volna ma, mint a játékvezetői hármas! Adtunk egy félidőnyi előnyt a vendégeknek, akiknek nem szóltunk, hogy mi vagyunk a bajnoki cím esélyesei, majd a második félidőben is csak részben feleltünk meg az elvárásoknak, és ha nincs Szakolczai akkor most még nagyobb lenne a döbbenet…

A mérkőzés adatlapja

Gólba tart a KISE szabadrúgása. Fotók: Szécsi József

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Nagy lett a KISE

A több napos esős időre tekintettel úgy tűnt, hogy elmarad az újonc Kőbányai Ifjúsági Sportegyesület elleni idegenbeli mérkőzés a volt sörgyári pálya használhatatlansága miatt. A Hassant, Luczeket és Kozareket nélkülöző és még csak a kispadon kezdő Szakolczai-Sándor Balázst soraiban tudó Pénzügyőr azonban felcseréltette a pályaválasztási jogot és a Vasas Pasaréti műfüves pályáján fogadta a KISE csapatát. A mutatott játék – finoman fogalmazva – megérne egy hosszú szakmai és egyénekre lebontható elemzést. Nagyon hamar kiderült ugyanis, hogy a kissé átforgatott kezdő csapat az első játékrészben inkább a pályán volt, mintsem egy gyors, kreatív játékot játszva, akár több gólos előny birtokában ment volna a szünetre. Nem úgy a KISE, akik – élve a Pénzügyőr passzivitásával és ötlettelenségével – nem bunker focit játszottak, egyenrangú ellenfelek voltak a mezőnyben és a félidő közepén – egy nehezen értelmezhető szabálytalanságot követően – szabadrúgásból meg is szerezték a vezetést. A pasarétiek a bekapott gól ellenére tovább vergődtek, az előnyük birtokában visszahúzódó és nagy létszámban védekező kőbányaiakkal nem tudtak sokat kezdeni. Fordulás után Szakolczai-Sándor Balázs domináns erőként hadba szállt és ennek köszönhetően azonnal egyenlített is a zöld-fehér gárda. Majd következett negyed óra ami az elmúlt hetekben látott gyors, támadó játékra emlékeztetett, de a sors fintora folytán egy szabadrúgás és egy védelmi hiba folytán a vendégek ismét előnyhöz jutottak. Fortuna azonban Pasaréten maradt és Szakolczai-Sándor Balázs pedig továbbra is hátára vette a csapatot: büntetőt harcolt ki és azt értékesítve kiegyenlítette az állást. Az utolsó negyedórában a totális védekezésre beálló vendégek létszámhátrányba kerültek ugyan, a kissé indiszponált játékvezetés mellett kiválóan húzták az időt, míg a Pénzügyőr a frissítő cseréi ellenére sem tudta megszerezni a győzelmet.
A mérkőzés tanulságait mindenképpen le kell vonni, a játékosoknak pedig talán el lehetne gondolkodniuk azon, hogy a bajnoki címre be lehet ugyan jelentkezni, de az ahhoz vezető út rendkívül rögös tud lenni. A folytatásban az eddig nem túl acélosan szereplő Ferencváros FC érkezik Pasarétre, reménykedjünk, hogy nem a Pénzügyőr ellen fognak csiszolódni.