BLSZ I. osztály 9. forduló: Pénzügyőr SE - Voyage SE 4-0 (1-0)

BLSZ I. osztály 9. forduló

2014.10.11. (szombat) 13:00 óra

Pénzügyőr SE - Voyage SE 4-0 (1-0)

Pasaréti út, 200 néző. Vezette: Király

Pénzügyőr SE: Sándor L. 0 – Szigeti 6, Luczek 7, Bíró 6, Praczkó 6 – Iflinger 8 (Kozarek), Karvalics 5 (Buzás), Gyürki 5 (Meggyes 6), Varga-Sebestyén 5 (Hassan 4) – Sztrunga 5, Szakolczai B. 6. (Tóth Zs.)

14. perc: Iflinger iramodott meg a jobb oldalon majd pompás labdával hozta helyzetbe Szakolczai Balázst, aki 14 méterről a kapu közepébe lőtt 1-0
48. perc: Iflinger hagyta faképnél a védőket, beadását a vendégek játékosa Bódis segítette a hálóba, öngól 2-0
56. perc: Szakolczait 20 méterre a kaputól buktatta Zubány kapus, kiállítás járt érte. A szabadrúgásból a frissen beálló Képes kapust fel is avatta Luczek, a labdát a kapu jobb oldalába csavarta 3-0
89. perc: Luczek szögletét Kozarek a hosszú sarok felől fejelte az ellenkező „pipába”, pazar megoldás volt! 4-0

Vezetőedzői nyilatkozat: Volt egy elképzelésünk a három pont megszerzésére, de ezt csak részben tudtuk megvalósítani az első félidőben mert kiválóan játszottak a vendégek. A második félidőben feljavultunk hamar megdupláztuk az előnyünket és ez el is döntött mindent, nyomasztó fölénybe kerültünk és akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.

Fotók: Szécsi József

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Az utószezon örömei

Igazi októberi indián nyár és remek pálya fogadta a Voyage csapatát Pasaréten. A vendégek egyáltalán nem voltak ettől megilletődve, az első negyedórában pörgő játékot produkálva lepték meg a hazaiakat, akik sokáig nem nagyon tudtak mit kezdeni ellenfelükkel. Az első negyedóra végén egy formás támadás után Szakolczai-Sándor Balázs schaffhauseni pontossága enyhítette a forró pillanatokat és egyben le is hűtötte a vendégeket. A félidő végéig a Pénzügyőr nyomasztó mezőnyfölényben játszott, Iflinger Norbert – Szakolczai kettős vetélkedhetett volna a gólgyártásban, de a helyzetek kimaradtak. A Voyage az általa diktált iramtól hamar elfáradt, átengedte az irányítást és „kellemes utazást” kívánt a Pénzügyőrnek. A második játékrészben a hazai túra kellemes edzőmérkőzéssé szelídült: Iflinger Norbert beadása vendég öngóllal zárult, Szakolczai egyéni akciója pedig kiállítást és egy Luczek Dávid-féle mesteri szabadrúgás gólt hozott. Szakolczai egy sima mesterhármast is rúghatott volna, de egyéni akciója után az elárvult kapu helyett az oldalhálóba lőtt. Az utolsó negyedórára beállt Kozarek András viszont elkezdte törleszteni az elmúlt nyolc forduló privát gólképtelenségét és egy szöglet után úgy fejelt a vendégek kapujába, ahogy a Pénzügyőr könyvelhetett el hasonlóan gólokat szigorúbb napokon. A mostani szombat kora délután viszont kerek lett: a csapat előhangolódott a jövő heti Szent Pál Akadémia elleni mérkőzésre. Amin majd isteni áldással tovább hangolódhat a Sashalmi Tintahalakkal való pasaréti találkozójára. Navigare necesse est!