Budapest I. osztály 1. forduló: Pénzügyőr SE - RTK-Vasló 4-1 (2-1)

Budapest I. osztály 1. forduló

2013.08.17. (szombat) 11:00 óra,

Pasarét, Pénzügyőr SE Sporttelep

Pénzügyőr SE - RTK-Vasló 4-1 (2-1)

Pénzügyőr SE: Hajdu 6 – Szigeti 6, Karvalics 6 (75. perc Balázs T.), Bíró 6, Kovács 4 – Pápai 5 (46. perc Szakolczai B. 5), Mag 6 (46. perc Meggyes 6), Tóth Zsombor 6 (70. perc Sokolowski), Iflinger 7 (79. perc Varga-Sebestyén) – Sztrunga 7, Kozarek 7

Góllövők: Iflinger (39. és 43. perc), Kozarek (72. és a 75. perc, mindkettő 11esből)

17. perc: Kovács Erik visszagurítását Bíró István lőtte a jobb alsó sarokba 0-1
39. perc: Sztrunga remek labdájával Iflinger lépett ki a jobb összekötő helyén és biztos lábbal helyezett a bal alsó sarokba 1-1
43. perc: Sztrunga beadása után Iflinger fejesét a kapus még hárította, a kipattanóból ismételt a hazaiak gyors lábú játékosa és a kapu közepébe lőtt 2-1
72. perc: Kozarek értékesítette az ellene elkövetett szabálytalanságért megadott büntetőt, magabiztosan a bal alsó sarokba lőtt 3-1
75. perc: Iflingert buktatták a 16-oson belül, Kozarek ezúttal a jobb sarokba bombázott 4-1

Edzői nyilatkozat: Nehezen indultunk meg de aztán az első félidő végétől kezdve játékban és fizikálisan is döntő fölénybe kerültünk és kidolgozott helyzeteink egy részének értékesítésével megérdemelten nyertünk. A csapat minden játékosának de különösen az újoncoknak gratulálok a bemutatkozáshoz, a szimpatikusan küzdő vendégeknek pedig a továbbiakban sikereket kívánok.

A mérkőzés adatlapja

Fotók: Szabó Topi István

Kattintson a képre a további fénykép megtekintéséhez!

Videó: Szabó Topi István

Ifi kezdte Kozi befejezte

A Budapest 1. osztályban debütáló Pénzügyőr a nyáron tömeges vérátömlesztésen esett át, lévén a korábbi keretből közel 16 játékos távozott. Augusztus közepére éppen összeálló védelemmel és sok-sok újonc játékossal fogadta a pasaréti alakulat az NB III Duna-csoportjának tavalyi sereghajtóját, a szintén átalakult RTK-Vasló gárdáját. A vendégek a tavalyi bajnokság tavaszi mérkőzésén hatalmas meglepetésre legyőzték a Péceli úton a Pénzügyőrt. A forró nyári őszben is a XVII. kerületiek kezdtek jobban és az első negyedóra hazaiak részéről kimaradt helyzeteit, a másik oldalon Bíró István gólra váltotta. A Pénzügyőr a gól után nagyobb sebességre kapcsolt, Sztrunga Zsolt kiváló előkészítésének és Iflinger Norbert parádés befejezésének köszönhetően a szünetre megfordította az állást. Sztrunga Zsolt egyébként az első játékrészben akár két gólt is jegyezhetett volna neve mellé, a második játékrészben ezt további kettővel növelhette volna, de a gólszerzés lehetőségeit rendre kihagyta. A második játékrészben a vendég RTK kiváló edzőpartnernek
bizonyult a támadó játék csiszolását gyakorló Pénzügyőrrel szemben. A maradandó ESMTK-s évekből lényegében hazatérő Szakolczai-Sándor Balázs becserélésének köszönhetően egykapuztak a pasarétiek, további gólokat azonban csak büntetőkből tudtak elérni: a félidő derekán Kozarek András sértettként, majd három perccel később ismét Ő, Iflingerrel szembeni szabálytalanság okán végrehajtóként, higgadtan lőtte be a büntetőket. A második játékrész folytatásában akár további 3-4 találatot is elkönyvelhetett volna a Pénzügyőr, de a tavalyi gólkirály Szakolczai nem tudta (még) letenni névjegyét a hazai gyepre.
A folytatásban - ironikusan fogalmazva - az ún. "kötelező ráadások" következnek. A mezőny nagyobb része azonban nemcsak a "szürke ló" kategóriába tartozik, hanem ráadásul még nyerni is akar a PSE ellen. A jövő héten nyilván erre készül a hangzatos Tintahalak SE Sashalom gárdája is. Kivéve
ha a Pirosrózsa utcában zöld-fehér cápák lesznek az ellenfeleik.