Budapest I. osztály 11. forduló: Voyage SE - Pénzügyőr SE 1-4 (1-2)

Budapest I. osztály 11. forduló

2013.10.26. (szombat) 19:00 óra

Voyage SE - Pénzügyőr SE 1-4 (1-2)

Fáy utca, műfüves pálya, vezette: dr. Szanyi

Pénzügyőr SE: Hajdu 0 – Szigeti 8, Sokolowski 7, Bíró 7, Praczkó 7 – Hassan 7, Meggyes 7, Karvalics 7, Varga-Sebestyén 6 – Sztrunga 8, Iflinger 8

Csere: Varga–Sebestyén helyett Kayali a 74. percben, Hassan helyett Lesti a 77. percben, Sztrunga helyett Tivadar és Iflinger helyett Mag a 84. percben

21. perc: Varga-Sebestyén ugratta ki Iflingert aki 13 méterről a bal sarokba lőtt 0-1

25. perc: Szabadrúgás után a Hajduról kipattanó labdát Sipaki lőtte a bal alsó sarokba 1-1

36. perc: Sztrunga beadását Hassan még a kapusba lőtte, de a kipattanót a szemfüles Iflinger 8 méterről a kapuba vágta 1-2

52. perc: Hassan szabadrúgását Sztrunga vette le a kaputól 8 méterre  és fordulásból elemi erővel bombázott a léc alá 1-3

64. perc: Bal oldali akció után a védőkről kipattanó labdát Szigeti 20 méterről lőtte a jobb alsó sarokba 1-4

Edzői nyilatkozat:  A hazaiaktól azt kaptuk, amit vártunk, komoly ellenállást tanúsítottak. Mi sok mindent meg tudtunk csinálni abból, amit tudunk és így értékes pontokat szereztünk, gratulálok a csapatnak!

A mérkőzés adatlapja

Kedves Olvasók! Sajnos a nagyon gyenge pályavilágítás miatt ezúttal nem tudtunk fényképeket készíteni. A félhomály a mérkőzés élvezetét is jelentősen csorbította. Felmerül a kérdés, hogy miért kell este 19:00-kor BLSZ-es meccset rendezni ilyen fényviszonyok mellett (a pálya jóval korábban is üres volt). Ez azon túl, hogy semmibe veszik a szurkolókat, a mindenkori vendégcsapatot is hátrányosan érinti (a Voyage játékosai rendszeresen ilyen körülmények között készülnek fel).

Szécsi József

Kellemes szombat esti utazás

A Fáy utcai Vasas sporttelep Mészöly Kálmánról (Szőke Szikla) elnevezett műfüves pályájának villanyvilágítása inkább összebújós, kellemesen ringatózós félhomályra emlékeztetett, sem mint bajnoki labdarúgó mérkőzés lejátszására igazán alkalmas fényviszonyokra. A héten próbaképpen a helyszínen már edzett Pénzügyőr alkalmazkodott a körülményekhez és nagy elánnal esett neki a Voyage-nak. Pontosabban ott folytatták, ahol a múlt heti RAFC elleni mérkőzésen abbahagyták, igaz az öt sárgát begyűjtött Kozarek András támadó nélkül. A Varga-Sebestyén Benjámin, Iflinger Norbert, Sztrunga Zsolt, Aribi Hassan Khalifa négyes gyorsvonati sebességgel robogott, a Voyage térfelén megszerzett labdáknak - elsősorban Karvalics Bence kitűnő indításainak köszönhetően -, az első játékrészben legalább nyolc alkalommal ziccert kialakítva a hazaiak kapuja előtt. Ezekből két alkalommal Iflinger Norbert gólt is szerzett, igaz találatainak számát legalább ötre tornázhatta volna fel, Sztrunga Zsolt virtuális mesterhármasa mellett. Kisebb izgalmat jelentett, hogy a félidő közepén egy Voyage szabadrúgás Hajdu Gergelyről kipattant és a szemfüles hazai támadó ki tudott egyenlíteni. Ettől függetlenül a Pénzügyőr fölénye egyetlen pillanatig nem forgott veszélyben, a harcos labdaszerző és elsősorban – tegyük hozzá: végre! – a pálya két szélén végig futó támadások ellen a Voyage tehetetlennek bizonyult. A második játékrészben Sztrunga Zsolt és Szigeti Attila góljai papíron is igazolták a meggyőző fölényt és a Pénzügyőr egy kellemes, a második félidő bizonyos periódusaiban már edzőmérkőzésre emlékeztető utazással simán begyűjtötte a három bajnoki pontot.
A tabella élbolyában jelenleg nagy a tolongás, amit a jövő heti III. Kerületi TVE elleni budai csapatok rangadója megváltoztathat. A pasarétiek elmúlt két fordulóban bemutatott, új szemléletű játéka mindenképpen bizakodásra ad okot.