Budapest I. osztály 12. forduló: Pénzügyőr SE - III. KER. TVE 0-1 (0-0)

Budapest I. osztály 12. forduló

2013.11.02. (szombat) 13:00 óra,

Pénzügyőr SE, Pasaréti úti Sporttelep

Pénzügyőr SE - III. KER. TVE 0-1 (0-0)

Pénzügyőr SE: Hajdu 0 – Szigeti 7, Sokolowski 6, Bíró 7, Praczkó 6 – Hassan 5, Meggyes 5, Karvalics 5, Iflinger 5 - Kozarek 5, Sztrunga 6

Csere: Sokolowski helyett Varga-Sebestyén (5) a szünetben, Hassan helyett Mag (5) az 54. percben, Iflinger helyett Pápai és Praczkó helyett Lesti a 75. percben

60. perc: Bal oldali beadás után a röviden megcsúsztatott labdát Móczó fejelte közelről a hálóba 0-1

Edzői nyilatkozat: Gratulálok a vendégeknek!

A mérkőzés adatlapja

Fotók: Szécsi Kristóf és Szécsi József

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Videó: Szabó Topi István

Vereség a rangadón

A nagy várakozásnak köszönhetően szép számú publikum gyűlt össze a III. Kerületi TVE pasaréti vendégjátékára, amely a Blsz I. osztály őszi szezonjának kiemelt mérkőzésévé vált. A 90 perc azonban inkább taktikai csatára, mintsem közönségszórakoztatóra sikerült. A Pénzügyőr az elmúlt hetek hadrendjét próbálta alkalmazni, de hamar kiderült, hogy a Kerület Filó Tamás által vezérelt védelme, valamint Szikes Péter irányította középpályás sora dupla akadályt jelent a Kozarek-Iflinger-Sztrunga-Hasszan quartettnek. Ennek ellenére az első játékrészben két alkalommal zörgethette volna meg a vendégek hálóját a hazai csapat, de Sztrunga Zsolt és Kozarek András is adós maradt az egyéni lehetőségének kihasználásával, a Kerület védők sikeresen blokkoltak. Sztrunga Zsolt egyébként kétszer szabadrúgásból is komolyan veszélyeztetett, egy alkalommal a kapufát súrolva hagyta el a labda a játékteret. A vendégek eddig megszokott felállásából az első játékrészben – vélhetően taktikai okokból – hiányzott az eddig 15 gólt elérő Horváth Levente csatár, így Hajdú Gergely kapust csak elvétve foglalkoztatták Kaszai Gáborék. Szünet előtt a hazai védelem oszlopa, Sokolowski András a TVE játékos Scheiber Bence kifejezetten drasztikus megmozdulásának köszönhetően harcképtelenné vált, amit az addig a szabálytalanságokat nagyvonalúan kezelő játékvezető talán sárgalapokkal megelőzhetett volna. A második félidő Kozarek András egyéni akciójával és kapusba lőtt lehetőségével indult, valamint Iflinger Norbert ziccerével – amely után a labda centiméterekkel hagyta le a kapufát – folytatódott. A Pénzügyőr kezdő tizenegyét tovább gyengítette a szintén megsérült Aribi Hassan Khalifa kényszerű cseréje, amelyet követően a hazaiak komolyabb gólhelyzetet nem tudtak már kialakítani Kondor Tamás kapuja előtt. A két tizenhatos között hömpölygő játékot - amelyet mindkét oldalon az elképesztően sok rossz passz, téves elgondolás tördelt szét – Szikes Péter bal oldali szabadrúgását követően a Pénzügyőr kapuja előtti Móczó Norbert fejesgól oldott csupán. A Pénzügyőr a bekapott találatra Lesti Bendegúz és Pápai Ádám cserékkel és a játék felpörgetésével válaszolt volna, de a Kerület – ha szabálytalanságok árán is – csírájában fojtotta el a pasaréti kísérleteket. A ráadásban a rangadó felfokozottságának is köszönhetően kisebb kakaskodás alakult ki Karvalics Bence szabálytalankodása miatt, amelynek végén két sárga lap és Lesti Bendegúz részére piros lap került kiosztásra, utóbbi nehezen értelmezhető okból.
A III. Kerületi TVE győzelmével átvette a tabellán a vezetést, figyelemmel az eddig menetelő Fővárosi Vízművek váratlan otthoni vereségére. A folytatásban a Fradi szurkolói csapata, a Ferencváros FC lesz az ellenfél az FTC Népligeti Sporttelepének műfüves pályáján, a kötelező győzelem mindig nehéz terhével.