Budapest I. osztály 13. forduló: Ferencvárosi FC - Pénzügyőr SE 0-8 (0-4)

2013.11.09. (szombat) 13:00 óra

Ferencvárosi FC - Pénzügyőr SE 0-8 (0-4)

Népliget, FTC pálya 100 néző

Vezette: Leél-Őssy Ádám (kiválóan)

Pénzügyőr SE: Hajdu 0 – Szigeti 7, Sokolowski 7, Bíró 7, Praczkó 7 – Balázs Tibor 8, Tóth Zsombor 7, Karvalics 7, Varga-Sebestyén 7 -  Iflinger 8, Kozarek 10
Csere: Bíró helyett Mag (7) és Praczkó helyett Kayali (6) a szünetben, Iflinger helyett Pápai (6) az 55. percben, Szigeti helyett Durrant a 60. percben és Tóth Zs. helyett Meggyes a 70. percben

6. perc: Kozarek labdáját Iflinger 10 méterről lőtte a jobb sarokba 0-1
19. perc: Kozarek pontos átadásával Iflinger ugrott is és ismét a jobb alsó sarokba lőtt 0-2
24. perc: Kozarek egyéni akció végén az elfekvő kapus mellett közelről lőtte az újabb gólunkat 0-3
45. perc: Kozarek labdájából Balázs Tibor 12 méterről lőtt a kapuba 0-4
48.perc: Varga-Sebestyén beadását Kozarek 8 méterről fejelte a jobb felső sarokba 0-5
54. perc: Iflinger pompás labdájával Kozarek lépett be a 16-oson belülre és a kapu jobb oldalába lőtt 0-6
71. perc: Balázs Tibor (játék)mesteri labdája hozta ismét helyzetbe Kozareket, aki megszerezte a negyedik gólját is, bal lábbal lőtt a kapu jobb oldalába 0-7
78. perc: Pápai buktatásáért megítélt büntetőt Balázs Tibor lőtte a kapu jobb oldalába 0-8

Edzői nyilatkozat: Labda biztos játékunk ma nem adott esélyt a szimpatikus hazaiaknak és ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Gratulálok a csapatnak és külön Kozarek Andrásnak aki 4 góljával és 3 gólpasszával az egész mezőny fölé nőtt!

A mérkőzés adatlapja

Könnyű egészségügyi séta a Népligetben

Nem ígérkezett túl könnyű mérkőzésnek a Ferencváros FC elleni népligeti mérkőzés, elsősorban azért mert a múlt heti III. Kerületi TVE elleni rangadón több kulcsjátékos is megsérült. Közülük Sokolowski András vállalta a játékot, így a hátsó alakzatot nem kellett megbontania Vatai Attila vezetőedzőnek. A támadó sorban viszont Balázs Tibor kapott helyet és a középpályán Tóth Zsombor. Az első fél órában a Pénzügyőr lényegében eldöntötte a találkozót, hiszen Kozarek András két gólpasszt adott Iflinger Norbertnek, majd egyéni akciója után maga is betalált. A Pénzügyőr ezt követően is a gyors és végre pontos passzos támadójátékot játszotta, Balázs Tibor révén a félidő lefújása előtt már négyre növelve előnyét. A második játékrész cseréi –Mag Kristóf, Kayali Viktor és Pápai Ádám- révén a pörgés és a gólgyártás nem állt le: Kozarek András kétszer lábbal, egyszer pedig egy élményszámba menő fejesgóllal mesterhármassal egészítette ki góljainak számát. A már tíz főre fogyatkozott és a mérkőzés egészében defenzív apátiában játszó házigazdák részére a nyolcadik szúrást Balázs Tibor higgadt büntető gólja jelentette. Laza, már-már átmozgató jellegű edzőmérkőzésen sok-sok formás támadást gyakorolhattak a pasarétiek, kiváló találati aránnyal. A csapat, Kozarek András vezérletével igazi örömfocit mutatott be, ami kiváló ómen a jövő hétvégi Nagytétény elleni mérkőzés előtt. A sziporkázás Pasaréten is folytatódhat!