Budapest I. osztály 14. forduló: Pénzügyőr SE - Nagytétényi SE 6-1 (4-0)

Kozarek mesterhármas, Pénzügyőr gólszüret

Pénzügyőr SE, Pasaréti úti Sporttelep

Pénzügyőr SE - Nagytétényi SE 6-1 (4-0)

Pasarét, 100 néző

Vezette: Horváth II. János (jól)

Pénzügyőr SE: Hajdu 0 – Szigeti 5, Sokolowski 6, Bíró 6, Praczkó 5 – Lesti 4, Karvalics 7, Tóth Zsombor 7, Balázs T. 5 – Kozarek 8, Iflinger 6

Csere: Balázs T. helyett Varga-Sebestyén (4) a 43. percben, Bíró helyett Durrant (5) és Tóth Zs. helyett Kayali (6) a szünetben, Lesti helyett Hassan (6) a 60. percben, Praczkó helyett Pápai (-) a 72. percben

5. perc: Tóth Zsombor lépett ki a védők közül, elegánsan húzta el a labdát a kifutó kapus mellett és ballal 16 méterről az üres kapuba gurított 1-0
22. perc: Szöglet után Balázs Tibor kihagyhatatlan helyzetbe hozta Kozareket, aki öt méterről pompás fejessel a kapu jobb oldalába bólintott 2-0
24. perc: Remek támadást vitt végig a Pénzügyőr, Iflinger indította Tóth Zsombort a jobb oldalon, akinek a beadását Kozarek 8 méterről vágta a léc alá 3-0
28. perc: Pontos összjáték után Kozarek 13 méterről terelte a labdát a kapu bal sarkába, mesterhármas! 4-0
54. perc: Hegedűs emelt 17 méterről szabadrúgásból a jobb felső sarokba 4-1
62. perc: Kayali buktatásáért megítélt büntetőt Praczkó a bal alsó sarok felé lőtte, de a vendégek kapusa bravúrosan hárított.
81. perc:  Iflinger ment el a bal oldalon, visszagurítását Kayali 16 méterről lőtte a jobb alsó sarokba 5-1
85. perc: Iflinger egyéni játék után 16 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot 6-1

Edzői nyilatkozat: Nem kívánom megsérteni a lelkes vendégeket, arra pedig különösen ügyelnék, hogy túlértékeljem csapatomat, de úgy gondolom, hogy a befektetett munkához és játékosaim képességéhez mérten ma igen gyengén teljesítettünk. Az első félidő parádés hét perce sokáig emlékezetes marad, azon kívül azonban keveset adtunk abból a játékból, amit tudunk.

A mérkőzés adatlapja

Fotók: Szécsi Kristóf és Szécsi József

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Kérem töltse le az ADOBE FLASH playert

Pasarét-Nagytétény: jelentős távolság

A múlt heti Ferencváros FC elleni nagyarányú győzelem után kínálkozó alkalom volt, hogy az év utolsó hazai bajnoki mérkőzésén tovább folytassa a gólgyártást a Pénzügyőr az eddig elég felemásan szereplő Nagytétény ellen. A lehetőséggel már az ötödik percben Tóth Zsombor élt is kiváló egyéni teljesítményét követően, majd Kozarek András viharos hét perce következett: kétszer lábbal, egyszer egy fejesgóllal sima mesterhármast produkált a lélekben még inkább az öltözőben veszteglő Nagytétény kapujába. Az első félidő harmincadik percétől a tetemes, négygólos előny birtokában a hazai gólgyár felfüggesztette a gyártást és a terepet némileg átadta a vendégeknek. A Nagytétény a második játékrész első tíz percében jutott el addig a felismerésig, hogy akár át is veheti a mérkőzés irányítását és ébredésüket Hegedűs Jánosnak köszönhetően egy alkalmas helyről elvégzett szabadrúgás góllal szentesítették. A Pénzügyőr csak az utolsó negyedórára pörgött fel annyira, hogy felismerje a Nagytétény nyújtotta kedvező lehetőségeket és a jól ismert kontra játékával újabb gólokat szerezzen: Iflinger Norbert és Kayali Viktor egyaránt kiváló helyzetfelismerésének köszönhetően. A sima, sallangmentes győzelembe még az is belefért, hogy Praczkó Iván erős, de inkább középre tartó büntetőjét Berhidai Zoltán hárítsa.
Az ősz utolsó pillanata jövő héten jön el a főleg afrikai játékosokból álló Internationale CDFSE ellen a Siketek-pálya műfüvén. A három pont megszerzése mellett a sérülésmentes kilencven perc is fontos szempont lesz.