Budapest I. osztály 17. forduló: Pénzügyőr SE - THSE-Sashalom 4-0 (2-0)

2014. március 9. (vasárnap) 13:00 óra

Pénzügyőr SE - THSE-Sashalom 4-0 (2-0)

Vasas Pasarét műfű 150 néző

Játékvezető: Zimonyi Péter, asszisztensek: Nyekita Brúnó László, Reszler Csaba

Pénzügyőr SE: Hajdu 6 – Szigeti 7, Sokolowski 5, Bíró 6, Praczkó 6 - Hassan 4, Karvalics 6, Meggyes 7, Luczek 6 – Iflinger 4, Szakolczai B. 6

Csere: Hassan helyett Pápai a 67. percben, Szakolczai B. helyett Kozarek, Luczek helyett Varga- Sebestyén, Iflinger helyett Tivadar a 69. percben, Karvalics helyett Tóth Zsombor a 76. percben

4. perc: 20 méteres szabadrúgásból bombagólt szerzett Luczek Dávid, a labda a jobb oldali kapufáról vágódott a hálóba 1-0

8. perc: Szép összjáték után Karvalics tört be a 16-oson belülre, önzetlenül Szakolczai B. elé gurított, aki 5 méterről az üres kapuba lőtt 2-0

75. perc: Luczek bedobása után Karvalics 6 méterről jobb lábbal lőtt a kapu közepébe 3-0

90. perc: Kozareket buktatták a 16-oson belül, a 11-est a sértett jobb lábbal magabiztosan lőtte a kapu jobb oldalába 4-0

Edzői nyilatkozat: Pompás kezdés után nagyon visszavettünk a tempóból és csak a hajrában igazoltuk újra a papírformát, de a lényeg, hogy győzelemmel kezdtük a tavaszi idényt!

A mérkőzés adatlapja

A Pénzügyőr első gólja. Fotók: Szécsi József és Szécsi Kristóf

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Facebook oldalunkon megtekinthető a mérkőzés összes gólja.

Napfürdő tintahalakkal

Márciusi strandidőben a Vasas pasaréti műfüvén kezdte a tavaszt a Pénzügyőr a sashalmi Tintahalak ellen. Az első tíz perc pompásan sikerült, hiszen a télen Sellyéről leigazolt Luczek Dávid kiváló szabadrúgás gólja adta meg az alaphangot. Négy perc múlva Karvalics Bence remek egyéni teljesítmény után pazarul tálalt az érkező Szakolczai-Sándor Balázsnak, aki kettőre növelte az előnyt. Az első negyedóra végéig tartott a fiatalos lendület, ezt követően a hazaiak visszaálltak, a tempójukból jócskán visszavettek. Mivel a THSE-t némileg sokkolta a két gyors Pénzügyőr gól, ezért a mérkőzés színvonala helyett csak a remek időjárás kárpótolta a kilátogató szurkolókat. Fordulás után a Pénzügyőr újra a mérkőzés elején tapasztalt tempójára pörgött fel, de Iflinger ajtó-ablak helyzetét leszámítva inkább csak próbálkozott, mintsem átütött volna. A változást az utolsó negyedóra hozta meg, Karvalics Bence szerencsés találatával és a csereként beállt Kozarek András egyéni megoldásával. Ez utóbbinál a kissé kisodródott Kozareket szabálytalanul fosztották meg a büntető területen belül a labdától, amelynek következtében a sértett higgadtan végezhette el a gólt érő tizenegyest.
Az első tavaszi forduló – lévén a múlt heti RTK elleni mérkőzés elmaradt – egy sima négyessel, hullámzó csapatjátékkal és egyéni teljesítményekkel indult. A folytatásban egy, az ősszel kellemetlennek bizonyult ellenfél lesz a házigazda Mátyásföldön. Az Ikarus az elmúlt két fordulót hat ponttal hozta, szárnyalását a Pénzügyőrnek kell megállítania.