Budapest I. osztály 19. forduló: Pénzügyőr SE - Testvériség SE 2-0 (1-0)

Budapest I. osztály 19. forduló

2014.03.22. (szombat) 13:00 óra,

Pénzügyőr SE - Testvériség SE 2-0 (1-0)

Pasarét, 100 néző. Vezette: Káprály

Pénzügyőr SE: Hajdu 0 – Luczek 6 (Balázs T. a 88. percben), Sokolowski 5, Bíró 7, Praczkó 5 – Hassan 7 (Novák a 88. percben), Karvalics 5, Meggyes 5, Iflinger 7 (Pápai 4, a 33. percben), - Kozarek 5 (Salamon a 83. percben), Szakolczai B. 5 (Tóth Zs. a 71. percben)

39. perc: Kozarek remek átadása Szakolczait találta teljesen szabadon, aki 14 méterről az elvetődő kapus felett a hálóba terelte a labdát 1-0

70. perc: Kozarek ugratta ki Hassant, aki a kapust is kicselezte, majd 6 méterről a kapu bal oldalába lőtt 2-0

Edzői nyilatkozat: Gratulálok a csapatnak a megszerzett három ponthoz.

A mérkőzés adatlapja

Aribi Hassan Khalifa kicselez mindenkit, s rögtön belövi a második gólunkat.

Fotók: Szécsi József és Szécsi Kristóf

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Videó: Szabó Topi István

Foltokban játék

Minden körülmény ideális volt ahhoz, hogy a Pénzügyőr a valóban otthoni tavaszi mérkőzésén akár gólarányt is javítson a Testvériség ellen. A csapat támadókkal teletűzdelt összeállítása ezt sejtette, illetve a mérkőzés első huszonöt perce pedig ezt meg is alapozta. Iflinger Norbert tűnt ki az első percektől kezdődően a támadósorból, szélvész gyorsan alakított ki helyzeteket és egy büntetőt is kiharcolt. Az ítélet végrehajtója Kozarek András azonban nem túl erősen célozta meg a kaput és a sarokra tartó lövését Igar Roland viszonylag könnyedén hárította. Az első félórában további két gólhelyzet alakult ki a vendégek kapuja előtt, de Iflinger és Szakolczai-Sándor Balázs adósok maradtak a találattal. A Pénzügyőr vállalkozó kedve fokozatosan megcsappant, Iflinger váratlan sérülésével és kiválásával pedig szünetelt. A félidő lefújása előtt Kozarek András egy pompás labdával kiugratta Szakolczai-Sándor Balázst, aki sokáig várt a kapussal szemben aztán hálóba pöccintett.

Szünet után kicsit felélénkült az apátiában játszó Testvériség és a foglalkoztatás nélküli Pénzügyőr védelmet valamint Hajdú Gergely kapust egy életveszélyes sarkalást követően – ami a kapufa tövén landolt – némileg  megmozgatták. A félidő derekán ismét felélénkültek a hazaiak és Kozarek András eltűntette a családi címeren esett, a kihagyott büntető okozta foltot: ismét gólpasszt adott, most Hassan Aribinek aki kiválóan oldotta meg a kapussal szemben a lehetőséget és góljával eldöntötte a mérkőzést. Néhány perccel később ugyanő ezt akár lekoppinthatta volna, de lövése centikkel suhant el a bal kapufa mellett.

A folytatásban Budafokon az Unione FC ellen lehet bizonyítani, hogy az őszi hazai pontvesztés csak véletlen volt.