Budapest I. osztály 21. forduló: Pénzügyőr SE - Kelen SC 2-0 (1-0)

Tavasszal eddig öt mérkőzésből öt győzelem.

2014.04.05. (szombat) 13:00 óra,

Pénzügyőr SE Pasaréti úti Sporttelep

Pénzügyőr SE - Kelen SC 2-0 (1-0)

Pasarét, 100 néző

Pénzügyőr SE: Hajdu 0 – Szigeti 6, Bíró 6, Karvalics 7, Praczkó 6 – Hassan 7 (Király 85. perc), Meggyes 6, Tóth Zsombor 5 (Varga-Sebestyén a szünetben 4), Balázs Tibor 5 (Pápai a 64. percben) – Kozarek 5 (Tivadar a 64. percben), Szakolczai Balázs 4 (Abou Warda a 64. percben)

27. perc: Praczkó indítása után Szakolczai B. és a Kelen kapusa ütközött össze a 16-oson, a kipattanó labdát Kozarek „szedte” össze és 18 méterről az üres kapuba emelt. 1-0

62. perc: Szakolczai B. indítása után Hassan lépett ki a védők közül majd kissé kisodródva 14 méterről pompás mozdulattal emelte át a labdát a kapuson, amely a kapu jobb oldalában kötött ki. 2-0

Vezetőedzői nyilatkozat: Csak három pont és semmi más.

A mérkőzés adatlapja

Fotók: Szécsi József és Szécsi Kristóf

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Kozarek András gólja. Videó: Szőnyi Gábor (Pesti Foci)

Kattintson a linkre a videó megtekintéséhez!

Hassan kimagaslott

Az őszi izzadságos kelen-völgyi mérkőzésre valamint az elmúlt heti Unione elleni gólzáporra tekintettel pörgős és sok gólos mérkőzésre volt kilátás. Ez utóbbi kettő az első félidőben mindenképpen elmaradt, mivel a saját térfelére betömörülő és a pasaréti pálya bunkerfocira alkalmas paramétereit kihasználó vendégek fékezték a Pénzügyőrt a félpálya és a tizenhatosuk közé. Pedig a hazaiak felállása egyértelműen a támadó focira épült: a középpályán Tóth Zsombor és Balázs Tibor készíthette volna elő az alkalmakat Szakolczai-Sándor Balázsnak és Kozarek Andrásnak. Ehelyett inkább tanácstalanság, sok-sok kudarcos próbálkozás jellemezte a játékot. A Kelen kiváló vendég volt, egyáltalán nem zavarta Hajdú Gergely kapust a kellemes szombat kora délutáni sziesztában, a védők közül Karvalics Bencének éppen ezért többször volt lehetősége arra, hogy inkább a támadókat segítse. Fél órát kellett várni az első gólra, amely szerencsés körülmények között esett: Szakolczai-Sándor lényegében nem volt abban a helyzetben, hogy a kilépő Kovács Lehel mellett a kapuba továbbítsa a labdát, amely kipattant az érkező Kozarek András elé, aki a kavarodásban az üres kapuba lőtt.
Szünet után kicsit élénkült az iram és - már az első játékrészben sokat mozgó és egyéni megoldásokkal próbálkozó - Aribi Hassan Khalifa kiváló produkciójának köszönhetően bebiztosította a mérkőzést a Pénzügyőr. Szakolczai-Sándor labdája lesen találta volna Kozareket – az asszisztens emelte is a zászlót még mielőtt a támadó a labdához ért volna, de a játékvezető szerencsére felülbírálta a megingást – aki azonban rutinosan semlegesítette magát a jobb oldalon kirobbanó Hassanra tekintettel, aki finom mozdulattal emelt a kifutó kapus felett a hálóba.
A játékrész felénél hármas cserével próbált frissíteni illetve további gólokra ösztökélni Vatai Attila edző: Pápai Ádám – Tivadar Attila – Abou Warda Renato triója lényegében hoki mérkőzéshez hasonló sorcsere volt. A cserék – a szünetben játéklehetőséget kapott Varga-Sebestyén Benjáminnal együtt – mint kések a vajban közlekedhettek volna a Kelen térfelén, de a kidolgozott akciók utolsó láncszemei rendre szerencsétlenre sikerültek.
A folytatásban egy szombat este következik a Siketek műfüves pályáján a Hegyvidék csapata ellen, ahol az utolsó láncszemeket is fel lehetne fűzni.

2014.04.05. (szombat) 11:00 óra
Fővárosi Vízművek SK - Unione FC 0-1
2014.04.05. (szombat) 15:00 óra
Budafoki LC - Hegyvidék SE 3-2
2014.04.05. (szombat) 16:00 óra
III. KER. TVE - THSE-Sashalom 3-1
2014.04.05. (szombat) 16:30 óra
RAFC - Testvériség SE 2-2