Budapest I. osztály 27. forduló: III. KER. TVE - Pénzügyőr SE 2-2 (1-2)

III. ker. Kalap utca

III. KER. TVE - Pénzügyőr SE 2-2 (1-2)

Hévízi út, 600 néző

Pénzügyőr SE: Hajdu 6 – Szigeti 8, Luczek 7, Salamon 7 (Balázs T.), Praczkó 6 - Varga-Sebestyén 6 (Kozarek), Karvalics 7 (Pápai 5), Meggyes 7, Hassan 8 – Szakolczai B. 6 (Iflinger) Sztrunga 6

17. perc: Varga-Sebestyén a jobb oldalról bal lábbal ívelt a berobbanó Hassan fejére, aki 12 méterről a jobb alsó sarokba fejelt. 0-1
21. perc: Szűcs szabadrúgás után fejjel egyenlített 1-1
27.perc: Horváth Levente kapott piros lapot, mert Karvalicsot szándékosan megrúgta a félpályánál.
41. perc: Szigeti tört be remekül a 16-oson belülre és egy kényszerítőzés után ballal a bal sarokba terelte a labdát 1-2
68. perc: Móczó 11-esből egyenlített 2-2

Vezetőedzői nyilatkozat: Azzal kezdem, hogy természetesen csalódottak vagyunk, mert nem sikerült győzni, de fontosnak érzem kihangsúlyozni, hogy az ilyen hangulatú mérkőzésekért érdemes edzőként dolgozni, játékosként pedig futballozni. A kilátogatók pompás hangulatot teremtettek, a pálya álomszerű, a játékvezetés kiváló volt. A mérkőzést jól kezdtük, inkább a mi akaratunk érvényesült és a Varga - Hassan oldalcsere meghozta a remélt vezetést. Az egyenlítő gól után brutális belépő és kiállítás következett, emberelőnybe kerültünk de elvesztettük Karvalicsot, aki a pálya közepén meghatározó játékosunk. A sokk után azért érvényesítettük az emberelőnyt, Szigeti gólja valamint a második félidő elejének helyzetei alapján befutónak tűntünk, de ezután a középpályás védekezésünk visszaesett, majd jött egy hiba és 11-esből kiegyenlítettek a hazaiak. A hajrában felbillent a pálya, voltak is lehetőségeink de a győztes gólt nem sikerült megszerezni. Karvalics Bence bokaszalag szakadást szenvedett, fekvőgipszet kapott, mielőbbi felépülést kívánunk neki.

A mérkőzés adatlapja

Fotók: Szécsi József

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Pesti Foci weboldal tudósítása a mérkőzés góljainak videójaival

Döntetlen és szomorúság a rangadón

Az időjárás is érezte, hogy pénteken csak elvétve, szombaton pedig egyáltalán nem szabad, hogy főszereplője legyen a Pénzügyőr óbudai vendégjátékának. Nem is lett az, így a III. Kerületi TVE – Pénzügyőr már-már előrehozott bajnoki döntőn a játék lehetett a középpontban. A felfokozott várakozásnak köszönhetően csordultig megteltek a Kalap utcai lelátók ülőhelyei, minden adott volt egy igazi „ki-ki” mérkőzésre. A Pénzügyőr dinamikusabban kezdett, hamar magához ragadta az irányítást és azt lényegében a teljes kilencven percig magánál is tartotta. Az első húsz percben gólváltásra került sor, amit a vendégek kezdtek: Varga-Sebestyén Benjámin ívelését a korántsem cerberus, de nagyon mozgékony Hassan Aribi Khalifa fejelte a Kerület hálójába. Nem kellett sokáig várni a Kerületre, lényegében az őszi pasaréti góljukat ismételték meg csak más gólszerzővel: Szikes Péter majdnem ugyanarról a pontról elvégzett szabadrúgását a gól érzékeny Szűcs László a hálóba fejelte. Öt perccel később egy nehezen érthető megmozdulásra került sor: Horváth Levente a házigazdák támadója hátulról, ismeretlen okból szándékosan belerúgott Karvalics Bencébe. Ennek következtében a hazai csatár azonnal piros lapot, Pénzügyőr mozgató játékosa pedig bokaszalag szakadást és hordágyat kapott. (Érthetetlen volt, hogy ezt követően a rendezők nemes egyszerűséggel a sérült játékost a Pénzügyőr kispadja mellé hordágyával együtt letették, majd sorsára hagyták. A mentőket a játékos édesapja (!!!) hívta ki, mert erre a rendezők közül senkinek sem ideje, sem kedve nem volt.)
A félidő folytatásában a motiváltabb Pénzügyőr tovább hajtotta a lehetőséget a megfogyatkozott vendéglátókkal szemben és a szünet előtt a hetek óta kiváló formában játszó Szigeti Attila egyéni akciója révén ismét megszerezte a vezetést. Fordulás után sem változott sokat a játék képe, sőt a Pénzügyőr a második játékrész első negyedórájában akár el is dönthette volna a mérkőzést, de a góllal kecsegtető lehetőségek kimaradtak. A játékrész felénél a vendégek tizenhatosára betévedő Szűcs László ellen, egy teljesen ártalmatlan szituációban szabálytalankodott Praczkó Iván, amely büntetővel és hazai egyenlítéssel zárult. Az utolsó húsz percben egykapuzott a Pénzügyőr, de a betömörülő és foggal-körömmel küzdő Kerület kiválóan védekezett. A csereként beálló Kozarek András fejese Pasarétre szállíthatta volna a három bajnoki pontot, de Kondor Tamásban a labda elakadt, így maradt az éllovas Kerületnek kedvező pontosztozkodás.
A folytatásban szerda-szombat ritmusban elsőként az RTK következik, a Péceli úton. A számolgatáson és a Kerület következő ellenfelei iránti bizalmon túl, a legnehezebb az, hogy nem szabad hibázni, mert akkor idő előtt lehet bajnokot ünnepelni Óbudán.

2014.05.14. (szerda) 18:00 óra
Főv. Vízművek SK - RTK-Vasló 2-1

2014.05.16. (péntek) 20:00 óra
Ferencvárosi FC - Hegyvidék SE 3-0

2014.05.17. (szombat) 17:00 óra
Nagytétényi SE - Kelen SC 3-1

Budafoki LC - RAFC 1-2

2014.05.17. (szombat) 17:30 óra