Budapest I. osztály 3. forduló: Pénzügyőr SE - Ikarus BSE 4-1 (0-1)

2013.08.31. (szombat) 11:00 óra,

Pasaréti út, Pénzügyőr SE Sporttelep

Pénzügyőr SE - Ikarus BSE 4-1 (0-1)

Pasarét, 250 néző

Pénzügyőr SE: Hajdu 0 – Szigeti 6, Karvalics 6, Tóth Máté 6 (Tivadar Attila 7), Kovács 5 (Varga–Sebestyén 6) – Pápai 5 (Szakolczai-Sándor Balázs 8), Tóth Zsombor 5 (Lesti 5 helyette Maczinkó -), Meggyes 7, Iflinger 6 – Sztrunga 5, Kozarek 6

6. perc: Ivanics Bence használta ki a hazai védők bizonytalankodását és 13 méterről a kapuba bombázott 0-1
60. perc: Varga-Sebestyén ugratta ki Szakolczait akit a vendégek kapusa buktatott a 16-oson belül, jogos kiállítás és 11-es következett. A büntetőből Kozarek magabiztosan lőtt a bal alsó sarokba 1-1
82. perc: Szakolczai remek beadását Iflinger váltotta gólra, öt méterről lőtt a bal alsó sarokba 2-1
89. perc: Kozarek bal oldali szabadrúgásból az egyedül hagyott Szakolczai fejére varázsolta a labdát, aki köszönte szépen és 6 méterről a bal sarokba bólintott 3-1
90. perc: Remek támadás végén Szakolczai szolgálta ki az újoncként debütáló Tivadar Attilát, aki góllal tette emlékezetessé bemutatkozását és 12 méterről a kapu közepébe lőtt 4-1

Edzői nyilatkozat: Nehezen találtunk fogást a szervezetten futballozó vendégeken, de aztán a 60.perc döntő fordulatot hozott, és a jogos büntető értékesítése után a hajrában emberelőnyünket is gólokra váltottuk.

A mérkőzés adatlapja

Fotók: Szabó Topi István

Kattinson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Videó: Szabó Topi István

Leszállt az Ikarus

Alaposan ráijesztett a vendég Ikarus a Pénzügyőrre, mivel már a hatodik percben vezetést szerzett. A vendéglátók a bekapott góltól nem ijedtek ugyan meg, de az Ikarus hadrendjével sokáig nem tudtak sok mindent kezdeni. A vendégek betömörültek, kihasználták a pasaréti pálya nem túl tágas méreteit és egy vergődéses focira kárhoztatták a pasarétieket. A zöld-fehérek nem is tudtak sok mindent kezdeni, a tizenhatos környékére ívelgettek, sok átadási pontatlanság mellett ötlettelenkedtek. A 60. percig kellett várni arra, hogy megtörjön a jég, megroppanjon a szépen ívelő Ikarus szárnya, Szakolczai Balázst gólhelyzetben találta meg a vendégek kapusa és kibillentette egyensúlyából. Kozarek András a kiállítás utáni percek után felavatta a vendégek cserekapusát és ismét nyílttá tette a találkozót. Az utolsó tíz percben az elfáradt vendégeket, a szépszámú  nézősereget és a felpörgött Pénzügyőr csapatot a Kozarek-Szakolczai-Iflinger trió szórakoztatta gólokkal és gólpasszokkal,  amelybe a csereként beállt, ifjúsági csapatból a felnőttbe került Tivadar Attila góljával szállt be. A Pénzügyőr egy restaurált és valamikor szépségdíjas Ikarus 55 típusú panoráma busz sebességével otthon tartotta a három pontot, folytatva az elmúlt két forduló 4-1-es végeredményét.

A folytatás a hőskorban (1909) alakult Testvériség ellen a Bánkút utcában, a Barátság Sporttelepen.  A két csapat bajnoki mérkőzésen még nem találkozott, ezért ilyenkor minimum zászlócsere illendő, testvériesség – a sportbarátság fenntartásával - mellőzhető.