Budapest I. osztály 6. forduló: Kelen SC - Pénzügyőr SE 0-2 (0-0)

2013.09.22. (vasárnap) 11:00 óra

Kelen SC - Pénzügyőr SE 0-2 (0-0)

Hunyadi M. út, 100 néző

Vezette: Lovász László

Pénzügyőr SE: Hajdu 0 – Szigeti 6, Sokolowski 6, Karvalics 6, Varga-Sebestyén 6 – Bíró 5, Mag 6, - Kayali 6, Sztrunga 5, Kozarek 5 – Szakolczai Balázs 6

Csere: Mag helyett Tivadar (6) a 46. percben, Sztrunga helyett Lesti (6) a 46. percben, Kayali helyett Meggyes (6) az 58.percben, Szakolczai helyett Balázs Tibor a 76. percben és Kozarek helyett Novák a 86. percben

52. perc: Lesti beadása után Szakolczai Balázs használta ki a hazai kapus bizonytalankodását és 3 méterről a kapuba kotorta a labdát 0-1

86. perc: Varga-Sebestyén remek labdával indította a jobb oldalon kilépő Lestit, aki 10 méterről a kapust átemelve a kapu bal oldalába lőtt 0-2

Edzői nyilatkozat: Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

A mérkőzés adatlapja

Fotók: Szécsi József

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Völgyjáték Kelenvölgyben

Talán a vasárnap délelőtti kezdés volt az oka, de az első játékrész olyan eseménytelen volt, mint hatodik órája várni a Balkán Expressz érkezését a Keleti pályaudvar várójában. Szakolczai-Sándor Balázs egy pompás kiugratást követően már a negyedik percben megszerezhette volna a vezetést, a jó ütemben kilépő ex-Pénzügyőr kapus Kovács Lehel azonban útját állta a labdának. A kihagyott lehetőséget követően jóval többet birtokolta ugyan a labdát a négy támadóval felálló Pénzügyőr, de a kísérletek a Kelen tizenhatosának előterében elakadtak, a térfél közepén történő próbálkozásokat rendre blokkolták a házigazdák. A pasarétiek ötlet nélküli játéka a második játékrészben kicsit oldódott és egy ártalmatlan szituáció után, potyagóllal meg is szerezték a vezetést: egy ártalmatlan, beemelt labdára kilépett ugyan Kovács Lehel, de Szakolczai is rácsapott a lehetőségre és a kapus kezei közül kihulló labdát a hálóba pofozta. A második játékrész irama innentől kezdve, elsősorban a cseréknek – Tivadar Attila és Lesti Bendegúz – köszönhetően kicsit felgyorsult ugyan, de a mutatott játék alapján mind a két csapat nagyon alacsony színvonalat produkált. A Kelen SC gyakorlatilag veszélytelen volt a Pénzügyőr kapujára, játékosai inkább blokkoltak, tömörültek, de igazán futballozni nem akartak. A lefújás előtt tovább növelte előnyét a Pénzügyőr. Lesti Bendegúz egy átadást követően a kilépő Kovács Lehel felett átemelte a labdát és ezzel a Pénzügyőr-történetében, a felnőtt csapatban újra egy Lesti szerezte a gólt. Igaz Béla helyett immáron Bendegúz.
A folytatásban a völgy után Hegyvidék, remélhetőleg emelkedő színvonalú, jobb játékkal.