Budapest I. osztály 7. forduló: Pénzügyőr SE - Hegyvidék SE 5-0 (1-0)

Kiváló támadójátékkal, közönségszórakoztató futball

2013.09.28. (szombat) 11:00 óra,

Pénzügyőr SE, Pasaréti úti Sporttelep

Pénzügyőr SE - Hegyvidék SE 5-0 (1-0)

Pasaréti út 100 néző, Vezette: Horváth II.

Pénzügyőr SE: Hajdu 0 – Szigeti 6, Sokolowski 7, Bíró 6, Praczkó 7 – Balázs Tibor 8, Karvalics 7, Meggyes 8, Varga-Sebestyén 6 – Sztrunga 7, Szakolczai Balázs 6

Csere: Varga Sebestyén helyett Kayali (5) a 62. percben, Szakolczai helyett Kozarek a 67. percben, Balázs Tibor helyett Tivadar és Sztrunga helyett Tóth Zsombor a 72. percben, Karvalics helyett Mag a 76. percben

3. perc: Sokolowski remek labdával indította Sztrungát, aki 15 méterről ballal a kifutó kapus felett látványos mozdulattal a kapu jobb oldalába terelte a pettyest 1-0
48. perc: Praczkó beadása után Szakolczai vette mellre a labdát, majd ballal a léc alá lőtt 2-0
61. perc: Sztrunga lépett el a vendég védőktől a jobb oldalon, az alapvonalról kihagyhatatlan helyzetbe hozta Karvalicsot, aki 10 méterről a kapu jobb oldalába helyezett 3-0
64. perc: Balázs ugratta ki Varga-Sebestyént, akit gólhelyzetben buktattak. A 11-esből Balázs Tibor lőtt a jobb alsó sarokba 4-0
79. perc: Tóth Zsombor 25 méterről a bal összekötő helyéről lőtt elképesztően nagy gólt a bal felső sarokba 5-0

Edzői nyilatkozat: Sok jó egyéni teljesítmény mellett ma csapatként is jól néztünk ki és magabiztosan győztük le a lelkes és szimpatikus vendégcsapatot, akiknek a továbbiakban sikeres szereplést kívánok!

A mérkőzés adatlapja

Fotó: Szabó Topi István

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Videó: Szabó Topi István

Gólszüret a Hegyvidéken

Az elmúlt hetek - finoman fogalmazva is hullámzó - teljesítménye után egy habkönnyűnek ígérkező ellenfél érkezett Pasarétre a Hegyvidék személyében. Bár kapusuk Nándori Márton - aki korábban a Pénzügyőr ifjúsági csapatát erősítette - kincstári optimizmussal 1-1-es döntetlent tippelt a vele készült pestifoci.hu-n közzétett interjúban. A vendégek kapuvédője már a harmadik percben szomorkodhatott, ugyanis Sztrunga Zsolt kíválóan átemelte felette a labdát és betalált, mégpedig Sokolowski András remek indítását követően. Ami mellőzhető lett volna a Hegyvidék számára, az annyira nélkülözhetetlen volt Sztrunga Zsoltnak, hiszen a bajnokságban megszerezte első találatát. Ezt követően góljainak számát az első félidőben megduplázhatta volna, a második játékrészben pedig fejesével akár mesterhármast is elérhetett volna. De az egyéni bravúr ezen a délelőttön még nem sikerült. Nem is beszélve arról,
hogy az első félidőben ráadásul akár további három találattal is terhelhette volna a Pénzügyőr a rendkívül passzív vendégek hálóját, de a helyzetek kimaradtak. Fordulás után hamar tovább növelte előnyét a Pénzügyőr, a csupasziv Praczkó Iván megújult energiákkal pompásan adott középre és Szakolczai-Sándor Balázs lecsapott, egyrészt a labdára, majd a játékszerrel együtt a Hegyvidék kapujára. A második félidő további része igazi közönségszórakoztatásban telt. Sztrunga Zsolt újabb névjegyet dobott: pompás gólpasszt adott az ifjú Karvalics Bencének aki nem illetődött meg, hanem nemes egyszerűséggel a "tilitoli" helyett a kapuba lőtt. Három percre rá végleg mattolta a Hegyvidéket a Pénzügyőr, Varga-Sebestyén Benjámin elleni szabálytalanságot, a mérkőzés egészében kiváló egyéni és csapatteljesítményt nyújtó Balázs Tibor szankcionálta. Tíz perccel a lefújás előtt a szintén ifjú Tóth Zsombor a "lövésből lesz a gól" közhelyet 25 méterről mutatta be, de olyan technikai bravúrral, hogy a labda bombaként vágódott a vélhetően meglepett Nándori Márton hálójába. A vége szenzációs ötös a napsütésben és a Hegyvidék teljes bevétele. A folytatásban ismét Pasaréten és ismét szombaton 11 órakor, de már a Budafok ellen. Akik kikaptak ugyan a Hegyvidéktől, de emiatt senki ne vonjon le messzemenő következtetéseket. Ami még ennél is fontosabb: ne dőljön hátra!