Budapest I. osztály 8. forduló: Pénzügyőr SE - Budafoki LC 2-1 (0-1)

2013.10.05. (szombat) 11:00 óra,

Pénzügyőr SE, Pasaréti úti Sporttelep

Pénzügyőr SE - Budafoki LC 2-1 (0-1)

Pasaréti út, 100 néző Vezette: Káprály

Pénzügyőr SE: Hajdu 0 – Szigeti 6, Bíró 7, Karvalics 7, Praczkó 6 – Balázs T. 6, Meggyes 7, Tóth Zsombor 5, Varga-Sebestyén 5 – Szakolczai Balázs 8, Sztrunga 6

Csere: Varga-Sebestyén helyett Lesti (7), Tóth Zsombor helyett Kozarek (7), Balázs T. helyett Iflinger (6) mindhárom a 61.percben, Szakolczai Balázs helyett Mag a 86. percben és Iflinger helyett Tóth Máté a 92. percben

42. perc: A Budafok ívelt fel egy szabadrúgást a félvonaltól, amely a védőinkről a szemfüles Héray elé pattant, ő pedig 10 méterről a kapu közepébe bombázott 0-1
63. perc: A csereként beálló Kozarek pazar labdával indította Szakolczai Balázst, aki a kapust is kicselezve kissé kisodródva balról 10 méterről a kapu közepébe gurítva egyenlített 1-1
72. perc: Lesti Bendegúz egyéni akciója végén 23 méterről lőtt az elalvó budafoki kapus mellett a jobb alsó sarokba 2-1

Edzői nyilatkozat: Nehéz volt megbontani a szervezetten és szívósan védekező vendégek védelmét, öröm, hogy ez végül cserejátékosaink főszereplésével sikerült, gratulálok a csapatnak!

A mérkőzés adatlapja

Fotók: Szécsi József

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Győzelmet hozott a cseretrió

Ha valaki pusztán a mérkőzés félidei illetve végeredményéből indul ki, azt gondolhatja, hogy elképesztő nagy csatában izzadta ki a Pénzügyőr a Budafok elleni győzelmét. Holott a pasarétiek lényegében az első perctől kezdve átvették a mérkőzés teljes irányítását, átköltöztek a vendégek térfelére, sokmozgásos, jól szervezett csapatjátékot mutattak be, labdabirtoklásuk akár a 70 %-ot is elérhette. Az első játékrészben azonban hiába szervezett jól Balázs Tibor, adott kiváló indításokat Sztrunga Zsolt, került helyzetbe Szakolczai-Sándor Balázs, ha a lehetőségek kihasználása zéró eredménnyel zárult, amely alkalmával az idősebb szurkolóknak eszébe juthatott a Ditró utcánál lévő kapu mögötti egykori filmgyár területe is, mint az ötösről gyertya bombaként oda érkező labdák egykori gyűjtőhelye. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a vendégek tizenhatosán belül Sztrunga Zsoltot klasszikusan lebokázták, majd egy másik alkalommal konkrét ipponnal vitték a talajra - amiért egy másik sportágban pont járt volna -  Szakolczai-Sándor Balázst pedig ellökték, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot egyik alkalommal sem. A futball egyik arany szabálya a szünet előtt érvényesült: amit a zöld-fehérek kihagytak, a Budafok egy kósza gondolattal vezérelve megtette és megszerezte a vezetést Héray László estében lőtt góljával.
A második játékrészben nem vérfrissítésen, hanem konkrét átömlesztésen, - sőt a jégkorongot alapul véve – teljes sorcserén esett át a csapat egy hármas csere keretében. Ez annyira megtette jótékony hatását, hogy a csereként beálló Kozarek András pazar passzát követően, Szakolczai-Sándor Balázs vérbeli csatárként fejezte be az akciót, kapus mellett elhúzva, egyenlítő góllal. Nem telt bele tíz perc, amikor a szintén a cseretrió tagja, az ifjú Lesti Bendegúz rutinos csatárokat megszégyenítő bátorsággal egyéni akcióba kezdett, amit pompás lövését követően góllal és - mint a végén kiderült – három bajnoki pontot érő győztes találattal fejezett be.
Akár több góllal is két vállra fektethette volna korábbi mumusát a Pénzügyőr, mivel a játék képe alapján fölénye egyetlen pillanatig sem volt kétséges. A gólszüret elmaradt ugyan, de a bátor és gyors játék valamint több egyéni teljesítmény mindenképpen dicséretet érdemel.
A folytatásban a Fővárosi Vízművek következik a Váci úton, Pasarét után a második legszebb környezetben. Az elmúlt két fordulóban bemutatott játék és motiváltság esetén a mélyvíz kizárható.