Magyar Kupa 1. forduló: Lenti TE Sport 36 – Pénzügyőr SE 0-2 (0-0)

Magyar Kupa 1. forduló

2015.08.12. (szerda) 17:00 óra, Lenti

Lenti TE Sport 36 – Pénzügyőr SE 0-2 (0-0)

74. perc: Luczek remek indítása után Gyürki ugrott ki, aki először a kapusba lőtt, de másodszor a felperdülő labdát a hálóba fejelte 1:0

86. perc: Gyürki szabadrúgását Buzás 6 méterről csúsztatta a kapu közepébe 2:0

Vezetőedzői nyilatkozat: Jelentős mezőnyfölényben voltunk végig, de dönteni csak a hajrában sikerült.

Fotók: Szécsi József

A fényképre kattintva elérhetőek a további képek

Több mint háromórás utazás után érkeztünk meg a Magyar Kupa mérkőzés helyszínére. Az iszonyatos meleg rányomta bélyegét az összecsapásra, mindkét oldalon rengeteg hibát láthattunk. Csapatunk a találkozó elejétől fogva óriási fölényben játszott, s bár Kozarek András már az első percben vezetést szerezhetett volna, a megváltó gólra egészen a 74. percig várni kellett, amikor Luczek Dávid gyönyörű átadását Gyürki Gergő másodszorra értékesítette.

A párharc vége előtt öt perccel ismét Gyürki volt a főszereplő, szabadrúgása Buzás Viktor fejét érintve utat talált a hálóba.

A mutatott játékkal ezúttal nem lehettünk elégedettek, de csapatunkat mindenképpen dicséret illeti, hogy az extrém hőség közepette végig rá tudta erőltetni akaratát az ellenfélre, s kapott gól nélkül, magabiztosan jutott a Magyar Kupában a legjobb 64 együttes közé.

A 32 közé jutásért várhatóan 2015.09.23-án lépünk majd pályára, az ellenfél személye talán a jövő héten lesz ismert.