Magyar Kupa 2. forduló: Pénzügyőr SE - Vasas SC 1-2

játékosainak, mert a mérkőzés teljes egészében

2012.09.25. (kedd) 15:30 óra Pasarét, Pénzügyőr SE

Sporttelep

Pénzügyőr SE - Vasas SC 1-2 (0-0)

Budapest, Pasarét, 800 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Lémon O., Takács G.)

PÉNZÜGYŐR: Hajdu G. – Mayer, Nemes, Bíró J., Pinkóczi – Szikes, Gyürki, Varga-Sebestyén, Pápai (Somogyi, 76.) – Abou Warda (Kozarek, 76.), Szigeti (Jung, 85.). Vezetőedző: Vatai Attila

VASAS: Halasi – Polényi (Bobo, a szünetben), Lucas, Mehmedagic, Katona M. – Venczel – Balogh Bence (Görgényi, 63.), Thiago, André (Kovács D., 80.), Deyvison – Szilágyi P. Vezetőedző: Joaquim Machado Goncalves

Gólszerzők: Deyvison (0–1) a 49., Varga-Sebestyén (1–1) az 52., Bobo (1–2) a 66. percben

MESTERMÉRLEG

Vatai Attila: – A futball ünnepe volt ma Pasaréten. Magasan jegyzett csapatokat vertünk ki, hogy idáig eljussunk, és ma sem vallottunk szégyent.

Joaquim Machado Goncalves: – A kupameccs mindig nehéz, ez ma is bebizonyosodott, de a második félidőben több jó momentumunk is volt, amivel célunkat, a továbbjutást elértük.

Fotók: Szécsi József

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

MEGKÜZDÖTT A TOVÁBBJUTÁSÉRT A VASAS

A Pénzügyőr–Vasas mérkőzésen az első félidőben nem sok említést érdemlő esemény történt. A játékrész legnagyobb helyzetét a vendégek hagyták ki, André Luís passzából Balogh Bence lőtt tíz méterről a kapu mellé. A második félidő elején aztán felpörgették a meccset a csapatok. A 49. percben Szilágyi Péter átadását kapásból lőtte a hosszú sarokba a Vasas brazil futballistája, Deyvison, ám nem sokáig örülhettek a vezetésnek a vendégek. Az 52. percben ugyanis Varga-Sebestyén Benjámin húsz méterről bombázott Halasi Péter kapujába. A folytatásban fölénybe került a Vasas, elsősorban a szünetben Polényi Gábort váltó brazil csatár, Bobo volt elemében, aki a 66. percben ismét vezetéshez juttatta az angyalföldieket. A támadó a folytatásban is elemében volt, előbb félfordulatból a kapu fölé lőtt, majd csúsztatott fejesével a lécet találta el. Az eredmény már nem változott, a Vasasnak meg kellett küzdenie a továbbjutásért, de a meccs képe alapján megérdemelten jutott tovább.