NB III Közép csoport 13. forduló: Budafoki MTE - Pénzügyőr SE 2-0 (0-0)

NB III Közép csoport 13. forduló

2016.10.29. (szombat) 14:30 óra, Promontor utca

Budafoki MTE - Pénzügyőr SE 2-0 (0-0)

Budafok, 100 néző. Vezette: Györki

Pénzügyőr SE: Hajdu 7 – Szigeti 5 (Pápai), Mészáros 6 (Rabatin Norbert), Bíró 6, Luczek 5 – Szabó 5, Karvalics 6 – Turi 5 (Hetesi), Sztrunga 5, Nagy 5, Laurinyecz 6

48. perc: Vankó szögletét Vaszicsku 10 méterről fejelte a kapu jobb oldalába 1-0

68. perc: Vankó büntetőből lőtt a kapu közepébe 2-0

Vezetőedzői nyilatkozat: Több volt ebben a mérkőzésben mint amit a végeredmény mutat. Az első félidőben néhány lehetősége volt ugyan a hazaiaknak de igazi helyzetet mi teremtettünk, Laurinyecz bravúros megoldása után a felső kapufáról a gólvonal elé pattant a labda. A második félidő 3. perce némileg sokkolt bennünket, elkerülhető gólt kaptunk szögletből. Kicsit később felálltunk de két hasonló szituációt Györki eltérően ítélt meg, a Budafok megkapta azt a büntetőt amit mi nem és azt értékesítve el is döntött mindent, a hajrában már nem volt esélyünk a gólszerzésre.

Egyre inkább csinosodik a Promontor utcai létesítmény. Az egyik oldalon közel kétezer ülőhely lett kialakítva, a szemben lévő részen pedig fedett nézőtér épül. Emellett korszerű eredményjelző táblát is felszereltek.

A harmadosztályúnál jóval magasabb szint a játékoskeret összetételén és a szakmai stáb tekintetében szintén megnyilvánul. Prukner Lászlót nem kell bemutatni, de bizonyára sokan ismerik Schneider Sándort, vagy Szilágyi doktort is. Sérülés miatt ugyan hiányzott Csizmadia Csaba, de ellenfelünk csapata így is hemzsegett a jól csengő nevű labdarúgóktól, talán elég ha Grúz Tamást vagy Oláh Lórántot említem.

A mieinknél Buzás Viktor nem léphetett pályára négy mérkőzésre szóló eltiltása miatt. Idézet a Fegyelmi Bizottság határozatából: „Mert két sárga lap után kiállították, majd a játékvezető személyére előbb sértő, majd sportszerűtlen megjegyzést tett”. Betegség miatt Rabatin Szabolccsal sem számolhattunk, de azért jó hír is akadt, hiszen Varga-Sebestyén Benjámin hosszú idő után ülhetett le a kispadra.

A mérkőzés előtt tisztában voltunk azzal, hogy enyhén szólva nem mi leszünk az esélyesek, s ez a kezdést követően egyértelmű is vált, hiszen a Promontor utcaiak egyből nyomás alá helyezték kapunkat. Kikényszerített szabadrúgásaik, szögleteik állandó veszéllyel jártak, Buzás Viktor hiányában nem nagyon tudtuk semlegesíteni jól fejelő csatáraikat. Az egész csapat hősiesen védekezett, s Hajdu Gergely több esetben is bravúrral hárított.

Az első félidőben csak ritkán jutottunk el helyzetekig, de így is megszerezhettük volna a vezetést, hiszen csak egy-két centi hiányzott ahhoz, hogy Laurinyecz Ákos lövése a kapufáról a gólvonal mögé pattanjon.

A második félidőt óriási lendülettel kezdte a Budafok, s Vaszicsku Gergő fejese után előnybe is került. Ezt követően többet birtokoltuk a labdát, voltak lehetőségeink, játékosaink két esetben is az elmaradt tizenegyest kérhették számon a játékvezetőn, de ezen a találkozón büntetőt csak a Budafok kapott, így ezzel huszonöt perccel a befejezés előtt gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés.

Elkeseredésre semmi ok, menni kell tovább. Jövő hét szombaton 13 órakor a Mórahalom csapatát fogadjuk Pasaréten, azon a meccsen már elvárható a sikeres szereplés.