NB III Közép csoport 14. forduló: Pénzügyőr SE - Mórahalom VSE 1-1 (0-1)

2016.11.05. (szombat) 13:00 óra

Pasaréti úti Pénzügyőr Sporttelep

Pénzügyőr SE - Mórahalom VSE 1-1 (0-1)

Pasaréti út, 100 néző. Vezette: Molnár

Pénzügyőr SE: Hajdu 6 – Szigeti 6, Szabó 6, Bíró 6, Luczek 6 – Karvalics 6, Mészáros 5 (Rabatin Norbert 6) -  Rabatin Szabolcs 6 (Hetesi), Sztrunga 5, Nagy 4 (Turi 4) – Laurinyecz 5

37. perc: Gyors kontrát vezetett a vendégcsapat amelynek végén Szalma 14 méterről bombázott a kapunk bal sarkába 0:1

78. perc: Sztrunga átadását Laurinyecz „készítette le” Rabatin Norbertnek aki 15 méterről jobbal a bal felső sarokba lőtt 1:1

Vezetőedzői nyilatkozat: Érdekes mérkőzés volt mert ugyan végig jobbnak éreztem magunkat ellenfelünknél, végül mégis igazságos eredmény született. Az első félidőben mezőnyfölényünk ellenére sokszor pontatlanok voltunk és ebből többször ügyesen kontrázott a Mórahalom és nem érdemtelenül szerzett vezetést. A második félidőben nyomasztóvá vált ugyan a fölényünk de a vendégek jól tömörültek kapujuk előtt és csak az egyenlítésre futotta.

Ebédidőben került sor a mérkőzésre, talán ennek is betudható, hogy egy kicsit bágyadtabban kezdtünk. Nem voltunk elég pontosak, s nem éreztem a kellő hőfokot sem a játékunkban, így több esetben is veszélyes helyzet alakult ki a kapunk előtt. Hiába birtokoltuk többet a labdát, fölényünk meddőnek bizonyult, igazán nagy gólhelyzetig nem jutottunk el. Az első félidő hajrájában a vendégek egy formás kontratámadás végén megszerezték a vezetést.

A szünetben Vatai Attila kettős cserét hajtott végre, két lelkesen játszó és sokat futó labdarúgó Rabatin Norbert és Turi Ákos került be a csapatba. Egyre nagyobb nyomás nehezedett a Csongrád megyei együttes kapujára, de továbbra is életveszélyesek voltak a vendégek ellentámadásai, s fennállt a veszélye, hogy újabb gólt kapunk. Már negyedóra sem volt hátra a mérkőzésből, amikor a mórahalmi védelem már nem bírta tovább a nyomást, s Rabatin Norbert lövése utat talált a hálóba. A hátralévő játékidőben elfáradó ellenfelünkkel szemben akár a győzelmet is megszerezhettük volna, de a találkozó teljes képe alapján a mórahalmiak rászolgáltak az egy pontra.