NB III Közép csoport 18. forduló: Pénzügyőr SE - Várfürdő-Gyulai Termál FC 3-1 (1-1)

2016.02.13. (szombat) 13:00 óra, Vasas SC Pasaréti úti Sporttelep

Pénzügyőr SE - Várfürdő-Gyulai Termál FC 3-1 (1-1)

Vasas Pasarét műfüves pálya, 100 néző. Vezette: Jakab (9)

Pénzügyőr SE: Hajdu 6 – Szigeti 8, Luczek 7, Bíró 7, Varga-Sebestyén 7 – Karvalics 7, Szabó 7, Kovács D. 8 (Meggyes (7) a 25. percben) – Rabatin Szabolcs 8, Sztrunga 8 (Hegybányai a 83. percben), Iflinger 5 (Rabatin Norbert a 67. percben)

11. perc: Rabatin Szabolcs jobb oldali beadására Iflinger érkezett, de a lövését a kapus hárította, a kipattanót Kovács Dani ballal 8 méterről lőtte a kapu közepébe 1-0

24. perc: Nagy 20 méteres veszélyes szabadrúgása pattant ki Hajduról, Styecz volt a legszemfülesebb és 6 méterről lőtt a hálónkba   1-1

51. perc: Rabatin Szabolcs szerzett labdát a vendégek térfelén, ügyesen indította Sztrungát, aki kicselezte a kifutó kapust majd 12 méterről jobbal tökéletes mozdulattal lőtt a kapu bal sarkába 2-1

71. perc: Karvalics „robbant” rá az ellenfél védelmére, remek átadással indította Rabatin Szabolcsot, aki kissé kisodródva a kifutó kapus mellett 14 méterről ballal lőtt a kapu közepébe 3-1. A 18. éves játékos első NB III-as meccsén góllal debütált!

Vezetőedzői nyilatkozat: Megérdemelten szereztünk három pontot a szimpatikus gyulaiak ellen, kiemelkedő egyéni teljesítmények mellett csapatként is jobbak voltunk, kellemesen indult az év, gratulálok játékosaimnak!

Fotó: Szécsi József. A fényképre kattintva elérhető a többi kép!

És jött a két Rabatin

A februári „tavaszi” idény kezdetnek mindig megvolt és most is megvan a maga bája. Igaz nem úgy már mint régen: a Marczibányi téri hajdani Ganz Villany SK fekete salakos pályája helyett a Pénzügyőr az impozáns Vasas pasaréti műfüves pályáján tudja évek óta fogadni az első hazai mérkőzésének ellenfeleit. Hó helyett csendes, de kitartó esőben kezdődött találkozón az akut csatár gondokkal küzdő Pénzügyőr az újonc Rabatin Szabolccsal, az egy sorral előrébb játszó Sztrunga Zsolttal, valamint – a beharangozóban tett edzői nyilatkozat hatására is – rendkívül élénk Iflinger Norberttel, valamint a támadó középpályás Kovács Dániellel bátran kezdett és az erőszakos, gyors játéknak köszönhetően az Iflinger –Kovács kettősnek arra is volt lehetősége, hogy „sorsolás útján” eldöntse az első gól szerzőjét: Kovács Dániel személyében. A gól nem vetette vissza a hazaiakat, a pálya mindkét szélén – Iflinger és Rabatin jóvoltából – gyors támadásokat vezettek, de a félidő közepén - egy szabadrúgásnak, Hajdu Gergelyről kipattanó vizes labdának, továbbá a kissé leblokkolt védőknek köszönhetően – az addig passzív vendégek egyenlítettek. A kapott gól kiegyenlítetté és élénkebbé tette a gyulaiakat és erősen tanácstalanná a Pénzügyőrt.  A második játékrészben viszont egy, a fonalat felvett és az ellenfelet felgombolyító zöld-fehér gárda sziporkázott. Előbb Sztrunga Zsolt Rabatin Szabolcs indításából angol hidegvérrel és franciás eleganciával mutatott be kiváló egyéni teljesítményt, előnyt szerezve ezzel a pasarétieknek; majd Rabatin Norbert beállásával a folyamatos támadó kedvnek köszönhetően Rabatin Szabolcs lámpaláz nélkül, nem hibázta el Karvalics Bence által felkínált ziccert, amely egyúttal mattolta a Gyulai Termál csapatát.

A folytatásban a Pécs melletti Szentlőrinc a célállomás, ahol a repülő rajtot akár fokozni is lehet.

2016.02.13. (szombat) 13:00 óra