NB III Közép csoport 23. forduló: Dunaharaszti MTK - Pénzügyőr SE 0-1 (0-0)

NB III Közép csoport 23. forduló

2016.03.20. (vasárnap) 15:00 óra, Dunaharaszti

Dunaharaszti MTK - Pénzügyőr SE 0-1 (0-0)

Dunaharaszti, 100 néző. Vezette: Gál (6)

Pénzügyőr SE: Hajdu 7 – Szigeti 7, Luczek 8, Bíró 8, Varga-Sebestyén 7 – Szabó B. 8, Karvalics 8 – Pápai 6 (Hegybányai 7), Tóth Zs. 6, Feil M. 8 (Horváth K.) – Rabatin Norbert 7 (Rabatin Szabolcs)

82. perc: Feil Máté pazar átadással hozta helyzetbe a védők mögé beinduló Karvalicsot, aki 14 méterről remek mozdulattal emelte át a labdát a kifutó kapus felett 0-1

Vezetőedzői nyilatkozat: A harmadosztály egyik legjobb edzője által felkészített erős, masszív Dunaharaszti várt ránk, de az első perctől kezdve beleálltunk a meccsbe és olyan erényeket csillogtattunk amely ritka a magyar pályákon, minden elismerésem a játékosaimé, mert alázatosak, harcosak és türelmesek voltak! Soha semmi nem történik véletlenül, mindennek oka van, ahogy ennek a mai győzelemnek is…

Gratulálok az első NB III-as meccsén pályára lépő Horváth Krisztiánnak a bemutatkozáshoz!

Fotók: Szécsi József. A fényképre kattintva elérhető a többi fotó!

A Dunaharaszti MTK sporttelepe, fedett lelátójával kifejezetten hangulatos képet nyújt, ennek ellenére eddig nem igazán kedveltem, hiszen ahányszor csak ott jártam garantált volt a Pénzügyőr vereség. További baljós jelnek mutatkozott, hogy Sztrunga Zsolt egy-két nappal a találkozó előtt belázasodott, s mivel amúgy is volt jó pár hiányzónk, ennek megfelelően közel sem a legerősebb összeállításban készültünk a pest megyei együttes elleni összecsapásra.

Már az első percek után látható volt, hogy  ma itt nem fogunk alárendelt szerepet játszani. Pápai Ádám és Rabatin Norbert gyorsaságát kihasználva formás támadásokat vezettünk, s Feil Máté majd Rabatin Norbert is megzörgethette volna ellenfelünk hálóját. Hátul stabilak voltunk, s igazán veszélyes helyzet nem is nagyon alakult ki a kapunk előtt. A második félidőben több alkalommal is eldönthettük volna a három pont sorsát, de lehetőségeink kimaradtak. Már lassan kezdtünk megbékélni azzal, hogy végül is a Haraszti otthonában egy döntetlen sem rossz eredmény, amikor a 82. percben Karvalics Bence lövésével megszereztük a vezetést. A találkozó közel hatperces ráadásában két alkalommal is egyenlíthettek volna a hazaiak, de a lövés célt tévesztett, illetve a jó formában lévő Hajdu Gergely állta útját. Labdarúgócsapatunk ebben a bajnoki évben sokadszor ért el bravúros győzelmet, s feljött a negyedik helyre.

Húsvét előtti szombaton remélhetőleg már igazi otthonunkban, a Pasaréti Pénzügyőr pályán fogadjuk majd az ESMTK együttesét.

Szécsi József

A mérkőzés után interjút készítettünk Króner Péterrel a Dunaharaszti MTK vezetőedzőjével

Az interjú megtekinthető a fényképre kattintva!

2016.03.19. (szombat) 15:00 óra

Szekszárdi UFC - Várfürdő-Gyulai Termál FC 1-3 Videó

Monori SE - Budafoki MTE-Újbuda FC 0-2

2016.03.20. (vasárnap) 15:00 óra

Békéscsaba 1912 Előre II. - Szentlőrinc SE 3-2

FC Dabas - SZEOL SC 0-0

Dunaharaszti MTK - Pénzügyőr SE 0-1 Videó

ESMTK - Budapest Honvéd-MFA II. 1-1