NB III Közép csoport 28. forduló, Pénzügyőr SE - BMTE-Újbuda FC 1-3 (0-0)

2016.04.23. (szombat) 15:00 óra

Pasaréti úti Pénzügyőr Sporttelep

Pénzügyőr SE - BMTE-Újbuda FC 1-3 (0-0)

Pasaréti út 200 néző. Vezette: Sipos (7)

Pénzügyőr SE: Hajdu 6 – Szabó 6, Buzás 6 (Horváth 84. perc), Bíró 6, Varga-Sebestyén 6 – Meggyes 7, Karvalics 6 – Rabatin Norbert 6 (Kozarek 76. perc), Tóth Zsombor 6 (Pápai 76. perc), Rabatin Szabolcs 7 – Feil  Máté 6

56. perc: Oláh Lóránt lépett ki a védőink közül és 12 méterről a kapu közepébe lőtt 0:1

74. perc: Jobb oldalról jövő beadás után Skriba 8 méterről bombázott a jobb sarokba 0:2

76. perc: Szöglet után Karvalics fejelte középre a labdát, amelyet Rabatin Szabolcs 5 méterről fejelt a jobb felső sarokba 1:2

83. perc: Gyors kontra végére Kovács Dávid tett pontot, 18 méterről a jobb alsó sarokba bombázott 1:3

Vezetőedzői nyilatkozat: Az újbudaiak minőségi fölényét szervezettséggel és lelkesedéssel sokáig ellensúlyoztuk, de míg mi a második félidő elején két lehetőségünkből egyszer sem tudtunk kapuba találni, addig a rutinos Oláh Lóránt az első lehetőségét hidegvérrel kihasználta és ezzel gyakorlatilag el is döntött mindent. Gratulálok a vendégeknek a győzelemhez, kívánom, érjék el céljaikat.

Fotók: Szécsi József. A fényképre kattintva elérhető a többi kép!

Budafok Re-Union

A Komlótól levont négy pontnak köszönhetően újra szárnyra kapó Budafok-Újbuda pasaréti vendégjátéka nem ígérkezett könnyű, kellemes tavaszi szombat délutáni cicázásnak. Főleg azért sem, mert a Pénzügyőr öltöző ajtajára szimbolikusan „Kórház” felirat is kerülhetne, a sok maródi okán. Vatai Attila a keret összes hadra és kispadra fogható játékosát nevezte a mérkőzésre, ennél tovább csak a lelátóról lehetett volna toborozni megfelelő állóképesség, rutin és orvosi igazolás birtokában. A Pénzügyőr - a sebek ellenére – az első félidőben akár két góllal is megterhelhette volna az NB I-es NB II-es játékosokkal teletűzdelt budafoki Újbudát (modern képzavar ha a Budapest térképére pillantunk, de ez a valóság, amit tovább színesít a Blasz-ban játszó Budafoki LC csapata), amely a mezőnyben visszafogottan játszott, de pontosabban járatta a labdát. A hazaiak a két gyors Rabatin testvérrel és a center poszton játszó Feil Mátéval támadóbb futballt játszottak ugyan, de a góllövés Feil Máténak közvetlenül a szünet előtt nem sikerült. Fordulás után Rabatin Szabolcs előtt adódott egy ajtó-ablak helyzet, ami kimaradt. A Budafok-Újbuda a gólvágó Oláh Lóránt kiugratása után megszerezte a vezetést, majd a félidő közepén tovább fokozta előnyét. A Pénzügyőrt a két gól nem mattolta, a Kozarek-Pápai cserék folytán négy támadóval folytatták és eredményesen: Rabatin Szabolcs fejese szépítést hozott.  A rutinosabb és erejét jobban beosztó vendégek a mérkőzés vége előtt egy kontra játék után bebiztosították győzelműket, igaz a góljukat szerző Kovács Dávid a tizenhatos előteréből három (!) pasaréti játékos között tudott a kapu jobb sarkába lőni.

A folytatásban a Pénzügyőr 11 év után a dobogóra pályázó Komlóra látogat. Na, akkor most kell a meglepetés!

2016.04.23. (szombat) 15:00 óra

Pénzügyőr SE - Budafoki MTE-Újbuda FC 1-3

2016.04.23. (szombat) 17:00 óra

Szentlőrinc SE - ESMTK 3-0

Szekszárdi UFC - Dunaharaszti MTK 1-0

SZEOL SC - Monori SE 1-0

2016.04.24. (vasárnap) 16:00 óra

Budapest Honvéd-MFA II. - Komlói Bányász 3-0