NB III Közép csoport 3. forduló: Dunaharaszti MTK - Pénzügyőr SE 3-1 (0-1)

NB III Közép csoport 3. forduló

2016.08.19. (péntek) 17:30 óra, Dunaharaszti

Dunaharaszti MTK - Pénzügyőr SE 3-1 (0-1)

Dunaharaszti, 100 néző. Vezette: Kulcsár

Pénzügyőr SE: Hajdu 0 – Szabó 5, Buzás 5, Bíró 5, Luczek 5 – Karvalics 5, Mészáros 4 – Feil 4 (Turi Ákos), Sztrunga 4, Rabatin Norbert 4 (Nagy Bendegúz) – Laurinyecz 6 (Szigeti)

18. perc: Sztrunga precíz átadását Laurinyecz pompás mozdulattal 6 méterről terelte a háló bal sarkába 0:1

49. perc: Kontratámadás végén Márton 16 méterről lőtt a hálónkba 1:1

70. perc: Bíró szabálytalankodott a  16-oson belül, 11-esből Bozsik lőtt a kapu közepébe 2:1

77. perc: Baloldali beadás végén Bozsik 5 méterről fejelt a kapu jobb sarkába   3:1

Vezetőedzői nyilatkozat: Az első félidőben fegyelmezetten és tetszetősen futballoztunk de a másodikban sikerült kivégezni saját magunkat...

Remekül kezdtük a mérkőzést, egy szabadrúgást követően Sztrunga Zsolt már az első percben a hálóba talált, de a gólt a játékvezető les miatt érvénytelenítette.

Sorra gördültek a szebbnél szebb Pénzügyőr-támadások, kifejezetten jól játszottunk ekkor. A 18. percben egy pompás akció végén ismét Sztrunga Zsolt volt az egyik főszereplő. Ügyesen kicselezte védőjét, majd remekül adta középre a labdát, amit Laurinyecz Ákos a hálóba helyezett. Megszerezve ezzel első Pénzügyőrös gólját bajnoki mérkőzésen. Ezt követően továbbra is mi birtokoltuk többet a játékszert, olyannyira, hogy a Harasztinak gyakorlatilag helyzete sem volt az első félidőben. Játékosai idegesen, feszülten játszottak. Bár még hátra volt 45 perc, úgy tűnt, hogy zsebben van a három pont. Sajnos ezt nem csak a szurkolók gondolták így.

Nem tudni mi történhetett a szünetben a hazaiak öltözőjében, de a kék-fehérek teljesen más felfogásban, agilisan folytatták a meccset. A 49. percben egy nagyon rosszul elvégzett szabadrúgásunkat követően egyszerűen lekontráztak minket, emberelőnyös helyzet alakult ki, Márton Dávidra nem jutott védő, s köszönte szépen kiegyenlített. A bekapott találat után a győzelem reményében továbbtámadtunk, de nem voltunk elég harciasak, nagyon sok labdát eladtunk, s a párharcok zömét elveszítettük. A 70. percben átvette a vezetést a Dunaharaszti, a hazaiak a Pénzügyőr játékosok asszisztálása mellett, rendkívül könnyedén hozhatták be a tizenhatoson belülre a labdát. Egy szabálytalanságot követően Kulcsár Katalin tizenegyest ítélt, melyet Bozsik Viktor értékesített. A gólt követően hármas cserével próbált volna frissíteni csapatunk játékán Vatai Attila, de mire ez lebonyolódott volna, egy újabb védelmi hibánkat követően máris 3-1-et mutatott az eredményjelző. Ezúttal is Bozsik Viktor volt eredményes.

A fennmaradó néhány percben már hiába szorítottuk be ellenfelünket.

Jövő hét szombaton 17:30 órakor a Hódmezővásárhelyi FC együttesét fogadjuk Pasaréten. A sikerünkhöz a második félidőben látottnál jóval harciasabb futballra lesz szükség.