NB III. Duna csoport 14. forduló: Pénzügyőr SE - Viadukt SE Biatorbágy 1-3

NB III. Duna csoport 14. forduló

2012.11.17. (szombat) 13:00 óra,

Pénzügyőr SE - Viadukt SE Biatorbágy 1-3 (0-1)

Pasarét, 300 néző. Vezette: Rózsa J. (7)

nzügyőr SE: Hajdú G.(4) –  Mayer B.(6), Bíró J.(5), Nemes R.(6), Praczkó I.(8) – Szigeti A.(3), Szikes P.(5), Varga-Sebestyén B.(4), Kovács P.(3) – Lőrinczy S.(4), Kozarek A.(4).

Csere: Kovács P. helyett Meggyes B.(5) az 57., Szigeti A. helyett Pápai A.(5) az 57. és Praczkó I. helyett Salamon S.(-) a 85. percben.

Gólszerző: Varga D. a 42., Szép I. az 55., Kozarek A. a 67. és Kőbányai R. a 80. percben.

Sárga lap: Mayer B. a 39. percben.

Szikes Péter büntetőjét Retezi Károly a 45. percben kiütötte!

42. perc: Varga D. egyéni akció végén 11 méterről lőtt a jobb alsó sarokba. 0-1

55. perc: Szögletrúgást követően Szép I. 8 méterről senkitől sem zavartatva fejelte a labdát a léc alá. 0-2

67. perc: Szikes baloldali szabadrúgását Kozarek A. közvetlen közelről lötte a kapu közepébe. 1-2

80. perc: Egy előrevágott labdával Kőbányai R. tört kapura és a kapust is kicselezve a gólvonalig sétált a labdával. 1-3

Vatai Attila: Gratulálok a vendégeknek!

Bodoki József

A mérkőzés adatlapja

Fotók: Szabó István (Topi)

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Videó: Szabó István (Topi)

Szilárd maradt a Viadukt

Az utolsó őszi mérkőzés igazi tétje elsősorban az volt, hogy a Pénzügyőr meg tudja-e őrizni helyet a tabella első öt pozíciójában. A Biatorbágy Viadukt SE a táblázat alapján a pasarétiek mögött foglal ugyan helyett, de az eddigi mérkőzései valamint rutinos játékos kerete alapján nehéz mérkőzésre volt kilátás. Sajnos azonban a Pénzügyőr könnyűnek találtatott és csak elvétve tudta megszorítani ellenfelét. Az első félidő felének nyomasztó biatorbágyi fölényét és 2-3 kihagyott gólhelyzetét kibekkelték ugyan a hazaiak, sőt helyzetekig is eljutottak a vendégek kapuja előtt, de a szünet előtt Varga Dániel két pasaréti védőnek közvetlenül is bemutathatta egyéni akcióját és megszerezte a vezetést. Szikes Péternek két percre rá alkalma lett volna arra, hogy büntetőből kiegyenlítsen - megváltoztatva talán ezzel a második játékrész képét - de a Budaörsön is bemutatott megoldást választva, kihagyta a lehetőséget.

A fordulás utáni első tíz percben nagy vehemenciával át vette ugyan az irányítást a Pénzügyőr, de a fejben és fejesekben erősebb Biatorbágy Szép Imre révén kettőre növelte a vendégek előnyét. Pápai Ádám és Meggyes Balázs becserélésével mindent egy lapra feltéve rohamozott ezt követően a pasaréti legénység és Kozarek András szerencsés helyezkedésének köszönhetően szépített is. Ezt követően inkább a görcsösség mintsem az ötletesség és az esetleges egyenlítés uralkodott el a zöld-fehéreken és a lefújás előtt Kőbányai Richárd egyéni akcióból kicsit alázó góllal biztosította be a Biatorbágy győzelmét.

Az őszi sorozat ezzel véget ért a Pénzügyőr számára, lévén az utolsó fordulóban szabadnapos a csapat. A jelenlegi ötödik helyezés azonban megdőlhet az ESMTK és a Biatorbágy esetleges hazai győzelme folytán. Ritka forró tavaszra számíthatunk!