NB III. Duna csoport 17. forduló: Pénzügyőr SE - Százhalombattai LK 2-1 (1-0)

2013.03.10. (vasárnap) 11:00 óra,

Pasarét, Vasas Sportcentrum

Pénzügyőr SE - Százhalombattai LK 2-1 (1-0)

Pasarét Vasas műfüves pálya, 200 néző. Vezette: Szűcs László (8)

Pénzügyőr SE: Hajdú G.(6) –  Mayer B.(6), Sokolowski A.(7), Nemes R.(7), Praczkó I.(6) – Kozarek A.(5), Mag K.(5), Gyürki G.(7), Bíró J.(5), Pinkóczi K.(5) – Havrán G.(7).
Csere: Kozarek A. helyett Szikes P.(-) a 68., Pinkóczi K. helyett Varga-Sebestyén B.(-) a 74. és Havrán G. helyett Máté M.(-) a 84. percben.
Gólszerző: Gyürki G. a 41., Havrán G. a 61. és Csizmadia Z. a 62. percben.
Sárga lap: Bíró J. a 87. percben.

41. perc: Havrán - Kozarek – Gyürki G. volt a labda útja, majd az utóbbi 16 méterről a bal alsó sarokba talált. 1-0
61. perc: Hajdú indította Havrán G.-t, aki a tétovázó védők mellett 18 méterről a kapu közepébe vágta a labdát. 2-0
62. perc: Szabadrúgást követően Csizmadiai Z. 8 méterről a kimozduló Hajdú felett a kapu közepébe fejelte a labdát. 2-1

Vatai Attila: Gratulálok csapatomnak a győzelemhez, a vendégeknek pedig sok sikert kívánok a továbbiakban!

Bodoki József

A mérkőzés adatlapja

Fotók: Szabó István (Topi)

Kattintson a képre a további fényképek megtekintéséhez!

Videó: Szabó István (Topi)

Visszafogott Gergely-nap

A kora tavaszias idő ellenére óvatosságból és a pasaréti pálya kímélése okán a vasárnap délelőtti Százhalombatta elleni mérkőzésre a Vasas Sportcentrum műfüvén került sor. A majdnem hazai pályán álmosan és kifejezetten lassan kezdett a Pénzügyőr, amelyhez szerencsére a vendégek is partnerek voltak, így az első játékrész kisebb megszakításokkal olyan volt mintha a csapatok egy ritka levegőjű magaslaton játszottak volna. Az első komolyabb helyzet a Pénzügyőr előtt adódott, egy bal oldali beadásra Havrán Gergely ütemben érkezett, de fejese elkerülte a kaput. A félidő közepén szintén Havrán előtt adódott - akkor már konkrétabb - gólt ígérő lehetőség, de a tizenhatos jobb oldali előteréből kapufára lőtte a labdát. A szünet előtt egy valódi, épkézláb és precíz akció futott végig a pályán: Havrán a középvonalnál erőszakosan labdát szerzett, majd úgy tűnt szerelik, de tovább erőltette a labdaszerzést és a bal oldalon robogva középre adott az érkező Kozarek Andrásnak, aki tovább adta a lehetőséget a jobb oldalon érkező Gyürki Gergőnek, aki a kapu alsó sarkába lőtt.
A második félidő színvonala némileg oldotta az első játékrészt, elsősorban az iram lett gyorsabb. A Százhalombatta - amely az első félidőben többet birtokolta a labdát - dús akciókkal erőltette az egyenlítést, de negyedóra elteltével egy szerencsésnek is tekinthető gólt kapott: egy előrevágott labdára két védő társaságában Havrán csapott volna le, de úgy tűnt a védők megelőzik és Hegedűs Dániel kapus is kilépett a hosszúnak tűnő labdára. Havrán azonban pár centivel hamarabb ért a kapu felé ívelt labdára és egy finom mozdulattal elrúgta azt a kilépő vendég kapus mellett, amely szerencsésen a vendégek hálójában kötött ki. Egy perccel később Csizmadia Zoltán fejesével szépített ugyan a vendégcsapat, de a további fél órában a labdabirtoklás tekintetében felzárkóztak a Pénzügyőrök és begyűjtötték a kötelezőnek tartott három pontot.
A folytatásban szombaton ismét e korai órán, délelőtt 11 órakor egy sajátos derbyre, a budai csapatok rangadójára kerül sor a III. Kerületi TVE ellen. A helyszín biztos, hogy Pasarét lesz, de az még kérdéses, hogy a Vasas műfüvén vagy az igazi hazai pályán. A három pont megszerzéséhez azonban jövő héten sokkal több kell!