NB III. Duna csoport 18. forduló: Pénzügyőr SE - III. KER. TVE 2-1 (2-0)

mérkőzés

2013.04.24. (szerda) 17:30 óra,

Pénzügyőr SE - III. KER. TVE 2-1 (2-0)

Pasaréti út, 200 néző. Vezette: Schnellbach Imre (8)

Pénzügyőr SE: Hajdú G.(6) –  Szigeti A.(7), Sokolowski A.(7), Szikes P.(7), Praczkó I.(7) – Kayali V.(7), Mag K.(7), Bíró J.(8), Varga-Sebestyén B.(7) – Máté M.(8), Havrán G.(7).

Csere: Havrán G. helyett Balázs T.(-) a 71., Máté M. helyett Kozarek A.(-) a 77. és Varga-Sebestyén B. helyett Tóth M.(-) a 88. percben.

Gólszerző: Máté M. az 5., Varga-Sebestyén B. a 35. és Filó T. a 84. percben.

Sárga lap: Havrán G. a 39. percben

5. perc: Havrán remekül sarkalta vissza a labdát és az érkező Máté M. 8 méterről a jobb sarokba bombázott. 1-0

35. perc: Varga-Sebestyén B. egyéni akció után 12 méterről éles szögből a bal alsó sarokba helyezte a labdát. 2-0

84. perc: Egy előreívelt labda az üresen maradt Filó T. elé került, aki 16 méterről az üresen tátongó jobb alsó sarokba lőtt. 2-1

Vatai Attila: Minösègi első fèlidei jàtèkkal megèrdemelten nyertünk.

Bodoki József

A mérkőzés adatlapja

Fotók: Szécsi József

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Videó: Szécsi József

Üzenet a liftből

Az elmúlt hetek illúzió romboló kudarcai (Budafok, RTK) után került sor a havazás miatt elmaradt III. Kerületi TVE elleni úgymond budai rangadóra. Az érkező óbudai szurkolók közül a mérkőzés előtt néhányan a sima kettőgólos vendéggyőzelemre szavaztak, optimizmusuk azonban hamar szertefoszlott. A kezdőbe csapatkapitányként visszatérő Szikes Péter orrsérülése után speciális maszkban, a csapat pedig nyílt sisakkal kezdte a mérkőzést és néhány perc elteltével a Havrán Gergely - Máté Miklós csatárpáros vezetést is szerzett. A gól után a pasarétiek nem álltak vissza, pörgős és rendkívül fegyelmezett játékukkal - az elmúlt fordulókban a Pénzügyőr potenciális ellenfeleivel szemben jószolgálatot teljesítő - óbudaiak nem tudtak mit kezdeni. A félidő második felében tovább növelték előnyüket a piros-feketében játszó zöld-fehérek Varga-Sebestyén Benjámin kiváló egyéni teljesítményének köszönhetően. A játék képére egyébként végig jellemző volt, hogy a Pénzügyőr nemcsak fizikailag hanem fejben is együtt volt. A második játékrész elején a Kerület átvette ugyan a mérkőzés irányítását, de a hajráig voltaképpen veszélytelen maradt. Igaz volt ez a hazaikra is, Havrán Gergely sokat próbálkozott volt csapata ellen, de átütő eredmény nélkül. A vége előtt néhány perccel a rutinos hátvéd Filó Tamás a csatár szerepkörében szépített, de a végeredményt ez nem befolyásolta.

A Pénzügyőr behúzta a kerületi rangadót és elkezdte a lassú emelkedést a mélygarázsból. A következő szinten az éllovas Budaörs fog beszállni illetve a pasaréti pályára lépni. Bravúrra van szükség, de ezt kár is ragozni.