NB III. Duna csoport 22. forduló: Pénzügyőr SE - Budafoki LC 0-2 (0-2)

A helyzeteink megvoltak, de semmi sem jött össze

2013.04.13. (szombat) 16:00 óra,

Pasarét, Pénzügyőr SE Sporttelep

Pénzügyőr SE - Budafoki LC 0-2 (0-2)

Pasarét, 150 néző. Vezette: Závotka Csongor (7)

Pénzügyőr SE: Hajdú G.(5) –  Mayer B.(5), Sokolowski A.(5), Szikes P.(5),Pinkóczi K.(5) – Kozarek A.(5), Tóth G.(6), Patakfalvi B.(5), Bíró J.(5), Varga-Sebestyén B.(5) – Havrán G.(5).

Csere: Patakfalvi B. helyett Máté M.(-) a 46., Szikes P. helyett Mag K.(-) a 46. és Mayer B. helyett Abou Warda R.(-) a 70. percben.

Gólszerző: Markovics Á. a 24. és Csabai T. a 39. percben.

Sárga lap: Bíró J. a 65. és Kozarek A. a 80. percben.

24. perc: A balszélen lesen lévő budafoki csatár beadását visszafejelték középre és az érkező Markovics Á. magasra ugorva 9 méterről a léc alá fejelte a játékszert. 0-1

39. perc: A felezővonaltól ívelt szabadrúgást a vendégcsapat a 16-oson belülre és Csabai T. 7 méterről a kapu bal oldalába fejelte a labdát. 0-2

Vatai Attila: Ez nem a mi napunk volt…

Bodoki József

A mérkőzés adatlapja

Fotók: Szécsi József

Kattintson a fényképre a további képek megtekintéséhez!

Videó: Szécsi József

Hazai hidegzuhany

A "kötelező" terhe rányomta a bélyegét a Budafok elleni első tavaszi és valóban a hazai pályán megrendezett találkozóra. Az első játékrészt a Pénzügyőr kezdte ugyan kicsit vehemensebben, de nagyon hamar kiderült, hogy a múlt heti Jászapáti elleni mérkőzés tanácstalansága tovább tart. A félidő érdemi megmozdulása pasaréti részről egy ajtó-ablak helyzet volt, amelyet Patakfalvi Balázs kihagyott, budafoki részről viszont két fejes gól. Ebből az első a félidő közepén lesgyanús helyzetből került a Pénzügyőr kapujába, míg a második néhány perccel a szünet előtt egy rögzített állás után, szabadrúgást követően. A második játékrészre egy más felfogású zöld-fehér gárda érkezett. A félidei cserék - Máté Miklós és Mag Kristóf - felpörgették a csapatot, lényegében öt támadóval végig a budafoki térfélen folyt a játék. A Pénzügyőr helyzetek sokaságát dolgozta ki, de az eredményes befejezés elmaradt, többek között a budafoki hálóőr bravúrjainak is köszönhetően.

A folytatásban egy szerdai kupamérkőzéssel Csepelen lehet ráhangolódni a vasárnapi RTK elleni, több mint három pontos idegenbeli mérkőzésre. Addig van idő a sorokat rendezni és a "kötelező" terheit gólokra váltani.