NB III. Duna csoport 5. forduló: Diósdi TC-Select - Pénzügyőr SE 1-1

2012.09.14. (péntek) 16:30 óra Diósd, Diósdi TC Sporttelep

Diósdi TC-Select - Pénzügyőr SE 1-1 (1-1)

Diósd, 100 néző. Vezette: Fekete T. (7)

Pénzügyőr SE: Hajdú G.(7) –  Mayer B.(6), Sokolowski A.(6), Nemes R.(7), Praczkó I.(6) – Szigeti A.(6), Gyürki G.(7), Szikes P.(6), Varga-Sebestyén B.(5) – Pápai Á.(6), Lőrinczy S.(5).

Csere: Szigeti A. helyett Mag K.(-) a 75., Varga-Sebestyén B. helyett Jung M.(-) a 75. és Lőrinczy S. helyett Balázs T.(-) a 82. percben.

Gólszerző: Gyürki G. a 2. és Csurka Z. a 9. percben.

Sárga lap: Mayer B. a 21. percben.

2. perc: Szikes baloldali szabadrúgását a jókor érkező Gyürki G. 7 méterről a kapu közepén a léc alá fejelte. 0-1

9. perc: Csurka Z. 23 méteres lövése a bal felső sarokban kötött ki. 1-1

Vatai Attila: Küzdelmes mérkőzés volt, a látottak alapján a döntetlent igazságosnak érzem. Köszönet a hazaiaknak, hogy hozzájárultak a mérkőzés előrehozásához, sok sikert kívánok nekik a továbbiakban!

Bodoki József

Fotó: Szabó István (Topi)

Vatai Attila vezetőedző részletes értékelése: Az 5. fordulót nagyon fontosnak ítéltük meg, mert a Diósd keretében 9 volt másodosztályú játékos volt, úgy éreztük, hogy amennyiben partiban tudunk lenni velük, akkor reálisak lehetnek céljaink. Nagy küzdelemben végül is talpon maradtunk és egyedüliként a Duna csoportban veretlenek vagyunk, célunkat elértük,  a döntetlent reálisnak érzem.

Egyénileg: Hajdu jól védett a gólról nem tehetett, a védelemben mindenki jól teljesített, a középpályán Gyürki góljával, Szikes és Szigeti nagy mezőnymunkájával tűnt ki , elöl Pápai nagy munkával segítette a stabil védekező játékunkat és helyzetbe is került, kár, hogy az kimaradt. Lőrinczy kevés támogatást kapott és ezúttal kevésbé sikerültek a megoldásai a végjátékban. A csereként érkezők jól illeszkedtek be, elégedett voltam velük.

A 6. fordulóban Jászapáti csapatát fogadjuk, akik sok pénzt öltek abba, hogy neves játékosokkal jussanak előre és akár a bajnoki címet is megszerezzék, de mi mindent megteszünk azért, hogy az 1. helyet megőrizzük!

Videó: Szabó István (Topi)