tettünk a bajnoki cím felé

BLSZ I. osztály 26. forduló

2015.05.09. (szombat) 15:00 óra

Pirosrózsa utca, 100 néző.  Vezette: Horváth

Pénzügyőr SE: Hajdu Gergely 7 – Buzás Viktor 7, Luczek Dávid 6, Bíró József 7, Varga-Sebestyén Benjámin 6 – Szigeti Attila 7, Karvalics Bence 6, Gyürki Gergő 6, Aribi Hassan Khalifa 5 – Szakolczai-Sándor Balázs 8, Sztrunga Zsolt 7

Csere: Aribi Hassan Khalifa helyett Iflinger Norbert (6) és Gyürki Gergő helyett Szabó Balázs (5) a 60. percben, Szakolczai-Sándor Balázs helyett Meggyes Balázs és Szigeti Attila helyett Tóth Zsombor a 80. percben, Sztrunga Zsolt helyett Kozarek András a 85. percben

8. perc: 16-oson belüli kavarodás után a védőkről lepattanó labdát Szakolczai 10 méterről lőtte a kapu jobb oldalába 0:1

30. perc: Varga-Sebestyén jobb oldali szögletét Szakolczai B. 6 méterről fejelte a léc alá 0:2

90. perc: Puskás szépített, közelről lőtt a kapu bal oldalába 1:2

Vezetőedzői nyilatkozat: Magabiztos első félidő után szürke második, de a fene bánja, nyertünk a 3. helyezett otthonában és léptünk egy nagyot a végső siker felé.

Fotó: Szécsi József. Kattints a fényképre a további képekért!

Nem sokkal a mérkőzés kezdete előtt jött a hír, hogy az Ikarus váratlan vereséget szenvedett a Szent Pál Akadémia labdarúgóitól, így mindkét együttes óriási lelkesedéssel vetette magát a küzdelembe. Nem kellett sokáig várnunk, s máris vezetéshez jutottunk Szakolczai-Sándor Balázs szemfüles gólját követően. A sashalmiak csak helyzetecskéket tudtak kialakítani, míg mi több alkalommal is megduplázhattuk volna előnyünket. A harmincadik percben beérett fölényünk, Varga-Sebestyén Benjámin hajszálpontos szöglete után Szakolczai nagy erővel fejelt a hálóba, s ezzel a huszonhatodik fordulóban a huszonhatodik gólját szerezte. Továbbra is támadásban maradtunk, s bár többször is volt rá lehetőségünk, de nem tudtuk harmadjára is mattolni a Tintahalak hálóőrét.

A második félidőt agilisabban kezdték a sashalmiak, s egy léc alá tartó löketet kellett hárítania Hajdu Gergelynek, de ezen kívül nem volt sok dolga, mert a játék nagyrészt továbbra is ellenfelünk térfelén zajlott.

Már csaknem mindenki elkönyvelte a végeredményt, amikor Puskás Pál szépített, de már csak olyan kevés volt hátra a találkozóból, hogy megijedni se nagyon tudtunk.

A Szent Pál Akadémia, illetve a saját győzelmünk révén megnyílt a lehetőség arra, hogy akár már egy-két hét múlva bajnoki címet ünnepeljünk. Várunk mindenkit május 16-án 17:00 órára Pasarétre a Hegyvidék csapata ellen!